Správy

Bezplatné cestovanie dôchodcov: Jedna z najvyužívanejších trás ide zo Zámkov

Cestujúcich dôchodcov by v súčasnej situácii mohlo ochrániť napríklad pripravované zvýšenie frekvencie dopravy.

Ilustračný obrázok k článku Bezplatné cestovanie dôchodcov: Jedna z najvyužívanejších trás ide zo Zámkov
Foto: Anton Hrachovský

V súvislosti s priaznivým vývojom pandémie nového koronavírusu na Slovensku a ďalším uvoľňovaním reštrikcií zavedených na boj s týmto vírusom sa ZSSK pripravuje na obnovenie niektorých spojov. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

„Veríme, že vyššia frekvencia dopravy ochráni aj našich starších cestujúcich a život na koľajniciach sa začne vracať do normálu. Konkrétny spôsob rozšírenia prepravy sa pripravuje práve v týchto dňoch,“ priblížil Kováč.

Zdôraznil, že je veľmi dôležité, aby seniori vo vyššom veku vo vlastnom záujme necestovali, pokiaľ to nie je bezpodmienečne nut­né.

„Opakovane však upozorňujeme, že zďaleka nie každá cesta dôchodcu s nárokom na bezplatnú prepravu je neodôvodnená. Veľa z nich je v kategórii pod 62 rokov a aj mnohí ďalší majú na cestovanie vážne dôvody, či už je to práca alebo nevyhnutná návšteva lekára,“ podotkol hovorca ZSSK.

Nové Zámky – Bratislava

Dôchodcovia s nárokom na bezplatnú prepravu podľa údajov ZSSK najviac využívajú trate Trnava – Bratislava, Bratislava – Galanta, Nové Zámky – Bratislava, Šaľa – Bratislava.

Veľmi frekventované sú medzi dôchodcami aj trate medzi Žilinou a Kysuckým Novým Mestom, Bratislavou a Pezinkom či Bratislavou a Malackami.

Využívajú tiež trate Košice – Kostoľany nad Hornádom, Žilina – Čadca a trate medzi Košicami a Prešovom či Kysakom a Košicami.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie