Krimi

Auto vpálilo do stĺpa verejného osvetlenia: Vodička nafúkala 2,38 promile

Zdá sa, že niektorí vodiči sú poriadne nepoučiteľní. Svedčí o tom aj najnovší prípad z Nových Zámkov.

Ilustračný obrázok k článku Auto vpálilo do stĺpa verejného osvetlenia: Vodička nafúkala 2,38 promile
5
Galéria

Muži zákona boli privolaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ulici J. Simora v Nových Zámkoch.

”Vodič osobného auta narazil do stĺpa verejného osvetlenia,” informuje polícia.

Viac ako dve promile

Na mieste nehody však policajtov čakalo poriadne prekvapenie. ”Po príchode na miesto nehody policajti zistili, že vodič je vlastne vodička a poriadne podgurážená. V jej dychu odhalili 1,14 mg alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu, čo je v prepočte 2,38 promile,” dodáva polícia.

Žena spôsobila škodu za viac ako 1200 eur.

Vodička si tak narobila poriadne problémy. ”Policajti jej obmedzili osobnú slobodu a po vytriezvení bola obvinená z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” dodala polícia prostredníctvom sociálnej siete.

Nejednalo sa však o jediný víkendový prípad, pri ktorom hral prvé husle alkohol. Za Vrábľami smerom na Žitavce narazila iná vodička do betónovej rozvodovej skrine. V jej dychu odhalili privolaní policajti 1,53 mg/l alkoholu – 3,19 promile.

Opäť alkohol

V ničom nezaostávali ani iní vodiči, ktorých policajné hliadky počas víkendu kontrolovali. „Vodič osobného auta Nissan v Komárne nafúkal 1,11 mg/l – 2,31 promile. Keďže tento vodič navyše jazdil v čase zákazu činnosti viesť motorové vozidlá bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a aj z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a sudca rozhodol o jeho väzobnom trestnom stíhaní,“ informuje polícia.

V Komárne sa stal aj ďalší prípad. Na Elektrárenskej ulici namerala policajná hliadka vodiča BMW . Nafúkal 0,8 mg/l, čo je v prepočte 1,67 promile. V Kolárove – vodič Citroenu – 2,81 promile.

„A takto by sme mohli pokračovať každý deň. Uvedomte si, že policajné hliadky si robia svoju prácu aj v tomto čase a nemeriame len teplotu,“ informuje Polícia SR – Nitriansky kraj.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Nehoda v Nových Zámkoch
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie