Súboj s poriadnym regionálnym nábojom rozhodli až samostatné nájazdy. Zámčania trikrát prehrávali o gól, nakoniec berú dva body, aj vďaka skvelému zakončeniu Eduarda Šimuna.

Ilustračný obrázok k článku Zámky získali body s Nitrou: Hrdinom Šimun s gólom v poslednej sekunde a rozhodnutím ala Forsberg

V prvej vyloženej šanci sa ocitli domáci. Varga však po narážačke so Šimunom nedokázal trafiť puk a poslať ho do odkrytej bránky. V prvej tretine sa hral rýchly hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Veľmi peknú akciu predviedol hosťujúci Slovák, ktorý sa sťahovačkou predral z ľavého krídla, našiel Blackwatera, no ten v páde netrafil bránu. V 12. minúte hrali Nitrania presilovku 4 na 3, no domáci aj vďaka svojej obetavosti a zákrokom Baroša odolali. Presne dve minúty pred prvou prestávkou naskočil na ľad z trestnej lavice Pupák a dokorčuľoval vyhodený puk, po ktorom sa vybral aj domáci brankár. Súboj vyznel lepšie pre nitrianskeho obrancu. Pupák sa v priestore pravého kruhu lepšie zorientoval a poslal puk do opustenej novozámockej bránky. Tento stav však trval iba 58 sekúnd, pretože presnú Zbořilovu prihrávku usmernil za Lawsonov chrbát Jurík.

V druhej tretine mohol nakloniť misky váh na domácu stranu Maris Jass, ale svoj prienik z ľavej strany nedokázal zakončiť. Do vedenia sa dostali hostia v 26. minúte, paradoxne v oslabení, keď Slovákovu prihrávku pred bránu zužitkoval Blackwater. V závere tretiny predviedli peknú presilovkovú kombináciu Lorraine so Škodom ale bez gólovej odozvy.

V tretej tretine pohrozil hosťujúci Bradley, ale Baroš si bránu postrážil. Na trestnú lavicu putoval po kroščeku Arturs Salija a domáci v štyroch zatlačili Nitranov. Vo výbornej pozícii sa ocitol Hřebejk, ale nepretlačil puk za Lawsona. V tom istom oslabení sa domácim podaril husársky kúsok, keď z ľavej strany našiel Škoda na opačnom kruhu Husáka a ten švihom do vzdialenejšieho vinkla vyrovnal. Nitra však išla aj tretíkrát do vedenia – v 48. minúte prestrelil od modrej čiary húštinu tiel Csányi. V záverečných sekundách hrali domáci bez brankára, v šiestich proti štyrom Nitranom a sekundu pred koncom riadnej hracej doby využil početnú prevahu Šimun.

Zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom pokračovala presilovka domácich. Tú však nevyužili a zápas rozhodli až samostatné nájazdy. V nich využili svoje pokusy Kutálek a Hruška, no v piatej sérii rozhodol nájazdom ala Peter Forsberg Eduard Šimun a domáci si pripísali extra bod.

HC Nové Zámky – HK Nitra 4:3pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 19. Jurík (Zbořil), 44. Husák (Škoda, Lorraine), 60. Šimun (Plášil, Škoda), rozhodujúci nájazd Šimun – 19. Pupák (Csányi), 26. Blackwater (Slovák), 48. Csányi (Versteeg). Rozhodovali: Goga, Jonák – Kacej, Gegáň, vylúčení: 5:7, navyše: H. Ručkay (Nitra) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, 1524 divákov

Nové Zámky: Baroš – Novák, Plášil, Hruška, Jass, Husák, Salija, Šimek – Zbořil, Šimun, Fábry – Varga, Jurík, Hřebejk – Šille, Škoda, Lorraine – Saulietis, Ondrušek

Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Rýgl, Korím, Versteeg, Pupák – J. Ručkay, Bradley, H. Ručkay – Kovacs, Slovák, Blackwater – Kutálek, Kollár – Csányi, Šiška, Rzavský

Ohlasy po zápase

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Dnes sme predviedli heroický výkon. Hrali sme obetavo, vždy sa nám podarilo dorovnať, priklonilo sa k nám aj šťastie a sekundu pred koncom sme dali gól. V predĺžení sme mohli aj rozhodnúť, keď sme mali presilovku. V nájazdoch nás dnes podržal brankár. Pozerali sme výsledok, ako hral Mikuláš a potrebovali sme body. Získali sme dva, ktoré sú pre nás výborné.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Štyrikrát sme viedli, štyrikrát to domáci dotiahli a nakoniec to zvrtli na svoju stranu. Gratulujem. Čo viac dodať.“