Zámky cestujú z Popradu bez bodu: Podľa trénera bol súper hrateľný, FOTO

Po domácej piatkovej výhre Nových Zámkov nad Košicami odcestovali naši hokejisti do ďalekého Popradu. Proti tradičnému účastníkovi extraligy mohli získať body, no nestalo sa tak.

Ilustračný obrázok k článku Zámky cestujú z Popradu bez bodu: Podľa trénera bol súper hrateľný, FOTO

Diváci v Poprade si nestihli ani poriadne sadnúť a už išli domáci do vedenia. Už z prvej akcie domácich skóroval Adam Lapšanský – 1:0. Popradčania mali úvodnú tretinu v rukách, ale nedokázali sa ani z viacnásobných šancí presadiť.

Čo sa nepodarilo Popradu, vynahradil si v 24. minúte Brabenec po nenápadnej Lelkešovej prihrávke a vyrovanal – 1:1. Opraty zápasu chytili do svojich rúk hostia, ale nebezpečnejší boli domáci. Na druhú prestávku sa odchádzalo za vyrovovnaného stavu 1:1.

Do tretieho dejstva vybehli ´kamzíci´ hladnejší po víťazstve. V presilovej hre sa po pár sekundách z tlaku presadil takmer z bránkovej čiary Troliga a Poprad išiel zaslúžene do vedenia – 2:1. Domáci následne cítili prvé trojbodové víťazstvo v sezóne. Obetavým výkonom s podporou domáceho publika sa im ho proti lídrovi tabuľky z Nových Zámkov napokon poradilo zaslúžene udržať.

HK Poprad – HC Nové Zámky 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

• Góly: 2. Lapšanský (Mlynarovič, Tibenský), 49. Troliga (Fabian, Cutting) – 24. Brabenec (Lelkeš, Štindl).
  • Rozhodoval: Lauff – Smrek, Gavalier,
  • vylúčení: 4:8,
  • presilovky: 1:1,
  • oslabenia: 0:0,
  • divákov: 1 078

HK Poprad: Šúrek – Dinda, Fabian, Suchý, Kurali, Pokovič, Cutting, Šterbák, J. Brejčák – Kroták, Zagrapan, Paločko – Lapšanský, Mlynarovič, Tibenský – Bondra, Troliga, Lichanec – Výhonský, Ježek, Müller
HC Nové Zámky: Šimko – Jurčo, Chovan, Sandgren, Čížek, Maier, Štindl, Sucharda – Semorád, Brabenec, Podstavek – Fábry, M. Hudec, Lelkeš – Paulovič, Kytnár, Hvila – Dubec, Hegyi, Tábi

Čo na to tréneri?

Petr Jonák, tréner Popradu: „Mali sme výborný vstup do zápasu. Prvých 10 minút sme hrali moderný a agresívny hokej. Celých 60 minút sa nám napokon podarilo udržať vysoké tempo zápasu a dotiahli sme ho do víťazného konca i s výraznou podporou našich fanúšikov, za čo im ďakujeme.“

Miroslav Chudý, tréner Nových Zámkov: „Nemôžem byť spokojný s výsledkom ani s hrou. Nehrali sme to, na čo sme mali. Možno to je nahusteným programom. Mali sme katastrofálny vstup do zápasu, potom sme sa síce zdvihli, ale nebolo to ono. V závere sme chceli so zápasom niečo urobiť, ale nevyužili sme naše šance. Samotný záver nás stál body, mrzí ma to, lebo Poprad bol dnes hrateľný.“