Ani v druhom štvrťfinálovom stzretnutí proti Nitre neboli Novozámčania úspešní. Tentoraz však bol gólový rozdiel menej výrazný.

Ilustračný obrázok k článku Zámčanom reparát v Nitre nevyšiel: Tromi bodmi ich zostrelil bývalý spoluhráč, FOTO
12

Druhý zápas série medzi Nitrou a Novými Zámkami vyzeral diametrálne odlišne ako ten prvý. Hostia boli dôstojnejším súperom. Síce už v 4. minúte prvýkrát inkasovali z hokejky Pauloviča, ale odpoveď prišla už o pár minút. V 8. minúte nastrelil pravú žŕdku hosťujúci obranca Husák. V 11. minúte najskôr spálil tutovku Škoda, ale jeho zaváhanie napravil úspešným tečom L. Jurík – 1:1.

Domáci odskočili súperovi na rozdiel gólu v 29. minúte, keď po nahodení Ordzovenského dorážal Slovák. „Corgoni“ dali gól aj v 33. minúte. Presne namieril od modrej Ordzovenský, ale jeho gól nebol uznaný pre údajné postavenie hráča v bránkovisku. Nitrania predsa súperovi odskočili ešte do druhej prestávky. V poslednej minúte tretiny rozjasal domáce tribúny Paulovič – 3:1.

V tretej tretine mohol definitívne zlomiť odpor hostí v 42. minúte Macík, ktorý nastrelil brvno. Po ňom sa nepresadil pred prázdnou bránou ani Blackwater. Hosťom dochádzali sily a korčuliarsky už neboli tak húževnatí ako v prvej polovici stretnutia. V 57. minúte štvrtýkrát prekonal Romančíka Rýgl a stanovil tak konečný výsledok zápasu – 4:1.

HK Nitra – HC Nové Zámky 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 4. Paulovič (Krištof, Mezei), 29. Slovák (Ordzovenský, J. Milam), 40. Paulovič (T. Milam, Mezei), 57. Rýgl (Paulovič, T. Mikúš) – 11. L. Jurík (Husák, Škoda)
Rozhodovali: Lokšík, Goga – Kacej, Rojík, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Fábry (Nové Zámky) 10 min nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3195 divákov, /stav série: 2:0/

Nitra: Lawson – Rais, Mezei, Ordzovenský, J. Milam, Versteeg, T. Milam, Rýgl – Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Lantoši, Slovák Blackwater – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Kovacs, Bradley, Csányi – Kutálek

Nové Zámky: Romančík – Husák, M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Šimek – Hřebejk, L. Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, R. Varga – Dubec, D. Rehák, Lorraine – Tužinský

Ohlasy po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry:
Dnes to bol naozaj iný zápas. Taký, aký býva v play off. Bolo tam množstvo emócií. Na môj vkus mali hostia prilíš mnoho dobrých streleckých príležitostí. Keby boli brankári v opačnom garde, zápas by možno vyzeral inak. Musím pochváliť Lawsona, že nás dnes skutočne podržal.

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov:
Dnes sme predviedli úplne iný výkon než včera. Musím chlapcov pochváliť, že aj keď sme prehrali, tak sme bojovali. Škoda, že nám tam nepadla ani jedna z dvoch tyčí. Šance sme mali. Potom sme dostali tri góly v oslabení. Aj kvôli úplne zbytočnému faulu sme išli do troch a vtedy sme inkasovali. Asi vtedy sa zápas zlomil. Z našej strany to bol dobrý výkon, bohužiaľ, nevyhrali sme. Prehrávame 0:2, ideme domov a tam musíme niečo uhrať.

Domáca misia splnená: Nitra zdolala Nové Zámky aj v druhom vzájomnom zápase