Anton Hrachovský Hokej

Zámčania zdolali majstra, no prehrali v Žiline: Aj taký bol hokejový víkend

V uplynulých troch dňoch si hráči Nových Zámkov zmerali sily s baranmi i vlkmi. Týždeň zakončili so ziskom dvoch bodov z šiestich možných.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania zdolali majstra, no prehrali v Žiline: Aj taký bol hokejový víkend

Prvý týždeň so staronovým trénerom

Po troch prehrách prišlo uplynulý týždeň k zmene na trénerskej stoličke, Štefana Mikeša nahradil Ladislav Lubina, ktorý už v minulosti v Nových Zámkoch pôsobil. V jeho úvodnom tohtosezónnom zápase na lavičke Zámčanov zabodoval so svojimi zverencami, keď na domácom ľade pokorili po predĺžení majstra z Banskej Bystrice.

O dva dni neskôr cestovali Zámčania na duel do Žiliny, kde však podľahli domácim ´vlkom´ 1:3. „Do zápasu sme vstúpili stupídnym faulom a boli sme zaň potrestaní. V prvej tretine sme ťahali za kratší koniec a mohli sme byť radi, že to bolo len 0:2. V ďalšej tretine sme mali opticky viac z hry, ale finálna fáza nášho útoku nebola dostatočne agresívna. Súper mal nebezpečné protiútoky a po jednom sme dostali rozhodujúci gól. Cením si, že sme zápas hrali až do konca so snahou zmazať trojgólové manko. Ak by sa nám podarilo streliť druhý gól niekedy v polovici poslednej tretiny, mohlo to byť ešte dramatické, ale takto musím pogratulovať súperovi k víťazstvu,“ zhodnotil stretnutie so Žilinou Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov.

HC Nové Zámky – HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 9. Novotný (Zbořil, Salija), 34. Novotný (Prapavessis), 61. Salija (Špirko, Kováč) – 36. Andrisin (Ďatelinka, Hohmann), 40. Belluš (Bubela). Rozhodovali: Jonák, Goga, Kacej, Orolin, Vrábel, vylúčení: 6:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Zostavy:
HC Nové Zámky:
Kováč – Chovan, Plášil, Prapavessis, Salija, Kovačevič, Hain, Deyl – Varga, Špirko, Surovka – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Tibenský, Dubinin, Lantoši – Fábry, Šimun, Rehák

HC'05 iClinic Banská Bystrica:
Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Brejčák, Dame-Malka, Mihálik, Gabor, Gélinas – Lunter, Surový, Faille – Lamper, Bortňák, Belluš – Hohman, Bubela, Brittain – Češík, Tamáši, Andrisík

MsHK Žilina – HC Nové Zámky 1:3 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 2. Klimenta (Martindale), 9. Ondruš (Pitt), 27. Poulin (J. Jurík) – 42. Salija (R. Varga).
Rozhodovali: J. Konc st., Lokšík – Krajčík, Kollár, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: Nové Zámky od 5. bez Novotného, 716 divákov.

Zostavy:
Žilina: Tomek – P. Mikuš, Hatala, Poulin, Mich. Roman, Mendrej, Harant, Luža – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Pitt, Martindale, Stupka – Váňa, Ondruš, Rogoň.

Nové Zámky: Kováč – Plášil, Mart. Chovan, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačevič, Deyl – Surovka, Špirko, R. Varga – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Dom. Rehák, Šimun, Fábry