Viktória Botošová Hokej

Zámčania potvrdili rolu favorita: Zdolali Debrecén HC

Zámky po druhýkrát hostili nováčika Mol ligy z Debrecénu. Domáci potvrdili rolu favorita a postrážili si tretiu priečku v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Zámčania potvrdili rolu favorita: Zdolali Debrecén HC

Zámky v utorok po druhýkrát hostili mužstvo z Debrecénu. Od začiatku boli aktívnejší domáci. Už v 3. minúte sa presadili Matúš Púchovský, ktorý prekonal Tőkeho. Ďalší gól už v tejto tretine nepadol, preto šli do šatní spokojnejší domáci hráči za stavu 1:0.

Druhú tretinu začal naopak lepšie Debrecén. Už po dvoch minútach vyrovnal Kaskov, ktorý so šťastím prekonal Krajčoviča. V 37. minúte sa však gólu dočkali aj domáci hráči, keď po krásnej akcii skóroval Marek Uram. Stav po druhej tretine bol teda 2:1.

V tretej tretine sa po troch minútach presadil hosťujúci Demensin. Tomu sa podarilo vyrovnať na 2:2. V 51. minúte Podstavekovu strelu dorazil do brány Michal Šiška a Zámky sa tak opäť ujali vedenia. V 54. minúte zvýšil na 4:2 Ľubo Hurtaj. O necelú minútu prišiel druhý gól útočníka Demensina a gólový rozdiel bol opäť minimálny. Nasledujúce minúty však už skóre nezmenili.

Výsledky: 28.10.2014 HC Nové Zámky – Debrecen 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Tretiny: 1:0, 1:1, 2:2.
Góly a asistencie: 4. Púchovský (Ďuriš), 38. Uram (Podstavek, Polčík), 51. Šiška (Podstavek, M.Štefanka), 55. Hurtaj (Huba, Faith) – 22. Kaskov (Bérta), 43. Demensin (Sadikov), 55. Demensin (Kaskov, Hári)
Rozhodcovia: Nagy, Kincses – Somos, Vas
Vylúčenia: 5:2