Po štyroch výhrach prišlo zaváhanie na ľade úradujúceho majstra. Dvoma gólmi potešil zámockých fanúšikov obranca Salija. Pozrite si fotogalériu zo zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Víťaznú jazdu Zámkov zastavila Bystrica: Úradujúci majster rozhodol v úvodnom dejstve
13

O predohru zápasu sa postarala dojímavá rozlúčka s Michalom Hudecom. Dlhoročný kapitán „baranov“ odohral pod Urpínom päť sezón, tentoraz len jedno striedanie a diváci si jeho profesionálnu kariéru uctili tak, ako sa patrí, s veľkou podobizňou a skandovaným ďakujeme. V 1. tretine nebola núdza o góly, už v 3. min Češík dorazil puk do bránky a aj keď Špirko v 4. min vyrovnal, domáci mali zápas pevne v rukách. Postupne sa strelecky presadili v 11. min Surový, o 40 sekúnd neskôr Lunter a v 14. min opäť Surový, ktorý vyhnal z bránky bezradného Kováča.

Kapitánovi domácich Surovému sa zápas mimoriadne vydaril, v 33. min strelil svoj tretí gól po nahodení puku, nešťastnom teči Novotného a na ľade sa objavili na znak úcty aj šiltovky. Hostia pôsobili spočiatku odhodlanie, no postupne z nich vplyvom nepriaznivého stavu elán vyprchával. Iskru nádeje vykresal v 22. min Salija, keď so šťastím a za pomoci obrancu Brejčáka znížil na 4:2. „Baranom“ síce úvod druhej tretiny nevyšiel, netrvalo však dlho a opäť roztočili tlak na plné obrátky. Navyše im rozhodca neuznal gól Belluša v 34. min, ktorý si pomohol rukou, pridať ďalší sa žiadalo v 38. min bojovnému Hohmannovi.

V úvode tretej tretiny nastrelil hosťujúci Novotný žŕdku, no keď sa v rozpätí 25 sekúnd dvakrát strelecky zaskvel Bartánus, a ten prvý strelil po učebnicovej biliardovej akcii v presilovke, diváci si už pýtali desať. Miernou útechou pre hostí bol gól Saliju od modrej v 52. min.

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Češík (Lamper), 11. Surový (Lunter, Gélinas), 11. Lunter (Faille, Surový), 14. Surový (Lunter, Sedlák), 28. Hohmann (Lunter, Mihálik), 33. Surový, 48. Bartánus (Faille, Surový), 48. Bartánus (Hohmann, Bubela) – 4. Špirko (Raenko, Škoda), 22. Salija (Zbořil), 52. Salija
Rozhodcovia Kalina, Lauff – Gajan, Rojík, vylúčení 2:5, presilovky 3:0, v oslabení 0:0, zmeny: 1. bez Hudeca, 2522 divákov.

HC'05 iClinic B. Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sersen, Brejčák, Gélinas, Mihálik, Sedlák – Faille, Surový, Lunter – Lamper, Češík, Belluš – Hohmann, Bubela, Bartánus – Róth, Valent, Andrisík – Hudec

HC Nové Zámky: Kováč (14. Romančík) – M. Jass, Plašil, Prapavessis, Salijua, Kovačevič, Hruška, Novák, Hain – Škoda, Špirko, Raenko – Zboríl, Novotný, Cetkovský – Varga, Šimun, K. Jass – Fábry, Dubinin, Lantoši