Rastislav Búgel Šport

Víkend plný volejbalu pre Nitru: Víťazstvo mužov i žien!

Víkend patril volejbalovým zápoleniam. Svoje zápasy odohrali všetky tri nitrianske tímy v najvyšších súťažiach.

Ilustračný obrázok k článku Víkend plný volejbalu pre Nitru: Víťazstvo mužov i žien!

Muži tímu VK Bystrina SPU Nitra cestovali počas siedmeho kola najvyššej súťaže na palubovku do Svidníka. Domáca Slávia síce Nitre odolávala do poslednej chvíle a hrala s hosťujúcim celkom vyrovnanú partiu, no Nitrania sa napokon po 80.minútach tešili z víťazstva.

Agroekofarma Slávia Svidník – VK Bystrina SPU Nitra 0:3 (-20, –21, –25)

Aj druhý nitriansky celok – ženský tím UKF Nitra cestoval na palubovku súpera. 8.kolo ženskej extraligy prinieslo zápolenie SVK Senica s UKF Nitra. Za 58 minút bolo vymaľované. Nitrianske volejbalistky svoje súperky nepustili takmer k ničomu a pripísali si tak ďalšie dôležité víťazstvo.

SVK DDK-LED Senica – Volley project UKF Nitra 0:3 (-12, –13, –15)

COP Nitra počas ôsmeho extraligového kola ako jediný nitriansky celok odohral zápas v domácom prostredí. Mladé volejbalistky privítali súperky z Prešova. Napínavý zápas trval až 115 minút. Volejbalistky spod Zobora sa snažili, no po dobrom výkone napokon podľahli 2:3.

COP Nitra – Dobré zo Slovenska-Prešov 2:3 (23, –16, –18, 22, –11)