Vedenie o dva góly nestačilo: Žilina si vezie zo Zámkov tri body

Novozámockí hokejisti mali zápas proti Žilinčanom sľubne rozohraný. Individuálnymi chybami sa však o výhru pripravili.

Ilustračný obrázok k článku Vedenie o dva góly nestačilo: Žilina si vezie zo Zámkov tri body

Súboj na juhu Slovenska sa začal vo svižnom tempe, avšak bez výraznejších gólových príležitostí. V 4. min predviedli domáci vydarený protiútok, po pravej strane potiahol puk obranca Cardwell, ideálnou prihrávkou našiel Hudeca, ktorý usmernil puk za Tomekov chrbát – 1:0. V druhej polovici úvodnej tretiny sa dostali domáci do šancí, ale ani jedna neskončila gólom. Hlavne Kytnárova príležitosť po zlej rozohrávke hostí volala po góle.

V úvode druhej časti hry zaútočili Kytnár so Saarinenom, ale puk minul žilinskú bránku. Následne si hostia zahrali presilovku, svoj tlak ale nedokázali zužitkovať. V 29. minúte predviedli novozámčania podobnú akciu ako pri rpvom góle a opäť úspešne – po ľavej strane zaviezol puk do útočnej tretiny Paulovič, presnou prihrávkou našiel Kytnára a ten zvýšil na 2:0. Necelú minútu pred koncom druhej tretiny sa strelou švihom z pravého kruhu presadil Novotný a znížil na rozdiel jedného gólu.

V záverečnej tretine sa snažili oba celky útočiť. K sľubnému zakončeniu sa dostal hosťujúci Stupka, ale Chovan jeho strelu skrotil. V 51. min naznačil Hruška strelu, nakoniec zvolil prihrávku pred bránku, z ktorej profitoval Handlovský a vyrovnal – 2:2. Dve a pol minúty pred koncom urobil veľkú chybu pri rozohrávke brankár Chovan a hostia ju využili. K puku sa dostal Konečný a do odkrytej bránky strelil víťazný gól. Hostia tak dokonali obrat a na ľade súpera brali všetky body.

HC Nové Zámky – MsHK Žilina 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 4. Hudec (Cardwell), 29. Kytnár (Paulovič, Drtina) – 40. Novotný (Macejko), 51. Handlovský (Hruška, Hovorka), 58. Konečný (Holovič). Rozhodovali: Lokšík – Valo, Gegáň, vylúčení: 2:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 874 divákov

zostavy:
HC Nové Zámky: J. Chovan – Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, M. Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – Hudec, Brabenec, McParland – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Lelkeš, Čaládi, Pitule – Tibenský, Rehák, Fábry
MsHK Žilina: Tomek – Juraško, Brejčák, Rehák, Gutwald, Macejko, Drábek, Mendrej, Prokop – Hovorka, Hruška, Handlovský – Novotný, Húževka, Jurík – Stupka, Holovič, Konečný – Švihálek, Ondruš, Matis

Čo na to tréneri?

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „Do zápasu sme vstúpili dobre, môžeme byť spokojní s tým, čo sme predviedli v prvej tretine, zaslúžene sme viedli. V závere druhej tretiny Žilina dokázala, že má výborných útočníkov. Boli stále nebezpeční, po našej hrubej individuálnej chybe dali kontaktný gól. Následne sme sa začali báť o výsledok, najviac ma hnevá, že sme sa báli hrať a odhadzovali sme puky od seba. Slabo sme korčuľovali, čo súper využil. Individuálne chyby nás stáli víťazstvo.“

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Vzhľadom na nepriaznivý stav 0:2 bolo pre nás dôležité, že sme v závere druhej časti hry strelili kontaktný gól, ktorý nás nakopol. V poslednej tretine sme zvrátili zápas, čo si veľmi cením. Ukázalo sa, že sme silný kolektív. Chválim chalanov, sú to pre nás dôležité body.“