V súboji o ôsmu priečku úspešnejší Zámčania: Konečne bodovali proti Liptákom

V priamom súboji o ôsme miesto začali lepšie domáci. Do vedenia však išli hráči z Nových Zámkov.

Ilustračný obrázok k článku V súboji o ôsmu priečku úspešnejší Zámčania: Konečne bodovali proti Liptákom

V priamom súboji o ôsme miesto začali lepšie domáci. Už po necelých dvoch minútach sa pred Borošom ocitol osamotený J. Sukeľ, ktorý však brankára hostí neprekonal. V 4. minúte síce M. Sukeľ naservíroval puk Langhammerovi pred poloprázdnu bránu, útočník Liptákov však mieril iba na ochrannú sieť. Vedenia sa ujali Novozámčania, ktorí sa presadili prakticky z prvej vážnej šance, keď v 6. minúte dotlačil puk za Košarišťana Šimun – 0:1. Šesť minút pred koncom 1. tretiny mohol v početnej výhode vyrovnať Piatka, ale jeho dobre tečovaný puk reflexívne zlikvidoval Baroš.

Druhá tretina ponúkla pre oko diváka o niečo atraktívnejší hokej. V 24. minúte mohol vyrovnať M. Sukeľ, ale svoj únik zakončil iba strelou do Barošovich betónov. Hostia naopak dokázali využiť aj minimum času v útočnom pásme a podobne ako v prvom prípade, tak aj teraz dokázal Šimun doraziť puk za mikulášskeho brankára – 0:2. Zverenci Pavla Paukovčeka sa však dokázali nakopnúť a zápas vyrovnať. Najskôr znížil v presilovke Langhammer, následne v 34. minúte už bolo 2:2, keď Števuliak svojim povestným blafákom na backhand nedal šancu Borošovi. Liptáci sa o pár sekúnd mohli dostať aj do vedenia, lenže Rapáč s Piatkom v prečíslení ani na viackrát neprekonali hosťujúceho brankára. Tréner Lubina bol nútený svojim hráčom prehovoriť slov do duše, čo nakoniec prinieslo svoje ovocie. V 37. minúte sa Novozámčania opäť dostali do vedenia, ale tým najkurióznejším spôsobom. Langhammer síce vyhral buly vo vlastnom pásme, puk však nešťastne prekĺzol pomedzi Košarišťanove betóny, z čoho mal azda najväčšiu radosť Šimun, ktorému na skompletizovanie hetriku postačilo postaviť sa iba na vhadzovanie.

Úvod tretej tretiny bol z oboch strán opatrný. Hostia si výrazný tlak vypracovali až 48. minúte v presilovke o jedného hráča, kde mikulášskeho brankára zasypali množstvom striel, Košarišťan to však spoločne s obrancami zvládol. V 50. minúte mohol vyrovnať M. Sukeľ, ktorý sa z ničoho nič ocitol osamotený pred Borošom, ale ten jeho blafák prečítal. Talentovaný mikulášsky útočník si svoje predošlé zlyhanie vynahradil ideálnou prihrávkou na Hunu, ktorý osamotený pred hosťujúcou bránou poľahky skóroval. V poslednej minúte sa do šance dostal Kriška, ale neskóroval. Pri zákroku sa zranil Baroš, ktorého musel nahradiť Foltán.

Brankárska dvojka Nových Zámkov nemala veľa roboty ani v predĺžení. Oba tímy sa do odvážnejších prečíslení nepúšťali. V 63. minúte zakončil spomedzi kruhov Zbořil, lenže lapačka Košarišťana zostala pozorná. Emócie však spôsobili záverečné sekundy. Kriška si pýtal vylúčenie po zásahu do tváre, ale v hre sa pokračovalo, hostia sa dostali do protiútoku, a zásluhou Nováka zápas rozhodli.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 3:4 pp (0:1, 2:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 33. Langhammer (Suchý, Kuráli), 34. Števuliak (Tabaček, Langhammer), 52. Huna (Sukeľ, Rapáč) – 6. Šimun (Zbořil, Saulietis), 27. Šimun (Saulietis, Zbořil), 37. Šimun, 65. Novák (Novotný, Lantoši). Rozhodovali: Lauff, Kalina – Bogdaň, Kollár, vylúčení: 1:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1000 divákov.
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Gründling, Pacalaj, Števuliak, Langhammer, Huna – Súchy, Kurali, Laco, Piatka, Rapáč – Mezovský, Tabaček, J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Moravčík, Nádašdi, Vybiral, Lištiak, Žiak.
Nové Zámky: Baroš – Látal, Cetkovský, Novotný, Lantoši – Plášil, Novák, Saulietis, Šimun, Zbořil – Hruška, Jass, Lorraine, Škoda, Gratton – Šimek, Vidovič, Fábry, Varga, Hřebejk.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Gründling, Pacalaj, Števuliak, Langhammer, Huna – Súchy, Kurali, Laco, Piatka, Rapáč – Mezovský, Tabaček, J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Moravčík, Nádašdi, Vybiral, Lištiak, Žiak

HC Nové Zámky: Baroš – Látal, Cetkovský, Novotný, Lantoši – Plášil, Novák, Saulietis, Šimun, Zbořil – Hruška, Jass, Lorraine, Škoda, Gratton – Šimek, Vidovič, Fábry, Varga, Hřebejk

Čo na to tréneri?

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: „O zápase rozhodla druhá tretina, kde sme dostali súpera pod tlak. Podarilo sa nám dať dva góly, potom sme kuriózny dostali. V predĺžení sme dostali gól, ktorý nebudem komentovať.“

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Budem stručný. Neviem, čo si mám o tomto zápase myslieť, preto ho nebudem ani komentovať.“