V súboji nováčikov opäť body pre Zámky: Náskok na Trenčín stále nezmenený

Novozámčania v domácom zápase znova zdolali posledný Liptovský Mikuláš. Dva duely pred koncom základnej časti sú tak stále v hre o playoff.

Ilustračný obrázok k článku V súboji nováčikov opäť body pre Zámky: Náskok na Trenčín stále nezmenený

Šieste tohtosezónne meranie síl dvoch nováčikov začali lepšie domáci, keď sa v 3. minúte natlačil pred Križana Dubec a z dorážky z ostrého uhla otvoril skóre. Na druhej strane odpovedal svojou príležitosťou Oravec, no bez gólového efektu. Najväčšiu šancu mali hostia vo vlastnom oslabení, keď sa k vyhodenému puku dostal Richard Huna, no jeho strelu betónom vyrazil Lundström. O niekoľko okamihov neskôr viedli domáci už o dva góly, keď ešte v tej istej presilovke našiel Kytnár zadovkou Saarinena a ten príklepom prestrelil Križana. Na druhej strane mohla udrieť dvojica Oško – Richard Huna, no druhý menovaný tečoval puk mimo domácej brány. Obrovskú šancu spálil aj Dominik Rehák, ktorému puk naservíroval McParland. Hneď po následnom vhadzovaní potvrdil pravidlo nedáš-dostaneš strelou od modrej Stehlík a Liptáci prehrávali iba o gól. Sedem sekúnd pred koncom prvej tretiny vrátil domácim dvojgólové vedenie Erik Čaládi. Krídelník tretej formácie prekonal Karola Križana po akcii Michala Hudeca, ktorý po zranení nastúpil prvýkrát od 22. januára na netradičnom poste obrancu.

Po štyroch minútach druhej tretiny mohol znížiť Vybíral, no Lundström aj s pomocou spoluhráčov celú situáciu vyriešil. V polovici stretnutia hrali hostia presilovú hru, no Zámčania sa bez väčších problémov ubránili, dokonca mohli niekoľkokrát streliť gól. Križan však bol na svojom mieste. Na druhej strane mohol pri presilovke domácich streliť gól Drtina, jeho príklep rozvlnil iba bočnú sieť. V momente, keď hrali hostia v plnom počte sa do útočnej tretiny vrútili Jakub Sukeľ s Piatkom a druhý menovaný pohotovo prekonal Lundströma. Odpovedať mohol Fábry, obkorčuľoval Križanovu bránu, no jeho následná strela nebola dostatočne presná. V závere tretiny neuspel ani domáci ostrostrelec Kučkin.

V záverečnej tretine sa mohol z brejku presadiť Saarinen, Križan však jeho úmysel prečítal. Vyrovnať mohol Stehlík, no domáci brankár bol pozorný. V 49. minúte predviedol pohotovú lapačku Lundström, keď doslova vymazal Richarda Hunu. Ešte väčšiu príležitosť mal Piatka, ktorý nedokázal poslať puk do odkrytej novozámockej brány. Osem minút pred koncom stretnutia predviedol krásny slalom hosťujúcou obranou Dubec, jeho zakončenie ešte gól neprinieslo, no Fábryho dorážka už skončila v sieti. V záverečných minútach sa do sľubnej šance dostal aj Kučkin, jeho strela švihom mierila len do Križanovej hrude.

HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Góly: 3. Dubec (Do. Rehák, Sucharda), 14. Saarinen (Kytnár, Cardwell), 20. Čaládi (Hudec), 52. Fábry (Dubec) – 19. Stehlík (Luža, Ri. Huna), 37. Piatka (J.Sukeľ). Rozhodovali: Novák, Jonák – Kacej, Vyšný, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 923 divákov

Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Denis Rehák, Sandgren, Maier, Hudec, Makovský, Sucharda – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Novotný, Hujsa – Čaládi, Svoboda, McParland – Fábry, Dominik Rehák, Dubec
Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, Luža, Šiška, Bobček, Burzala, Bagin, Oavec, Mezovský – Ri. Huna, Ro. Huna, Oško – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Vybíral – Brezniak, Langhammer, Struška – Laco, Piatka, Kabáč

Hlasy trénerov po zápase

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „Súper prišiel naozaj s mladými hráčmi, ale hral s obrovským nadšením a pokorou. My sme hrali v štýle ‚deň otvorených dverí‘, súpera sme púšťali do šancí už v prvej tretine. Našťastie nám tam padli tri góly, čo bolo veľkou výhodou, no ďalej sme v tom pokračovali. S výsledkom som samozrejme spokojný, sú to veľmi dôležité body. Súper hral húževnato ale my potrebujeme trošku viac pokory, trošku hru zjednodušiť a hrať inak. Bolo to v hlavách. Chlapci si mysleli, že keď je súper bez ťahúňov mužstva, iba s mladými hráčmi, tak sa porazí sám. Dnes to tak v hokeji vôbec nie je. Veľmi dôležitá je hlava, nasadenie, tímovosť a podobné veci, ktoré nám dnes chýbali. Beriem to tak, že ten zápas treba hodiť za hlavu, je dôležité, že sme ho vyhrali a treba sa koncentrovať ďalej.“

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „Dnes sme prišli s pozmeneným kádrom. Skúsenejších, starších hráčov sme nechali oddýchnuť. V podstate sa pripravujeme na baráž a z toho dôvodu sme chceli mať menej vyťažených hráčov v zápasovom rytme, aby sme videli aj ich momentálny stav pripravenosti. Niektorí hráči mi v dnešnom zápase skutočne zamotali hlavu, lebo odviedli dobrý výkon. Hrali sme rýchly, kombinačný hokej. Za stavu 3:2 sme mali dve vyložené gólové príležitosti, dá sa povedať, že do prázdnej brány a nepremenili sme ich. Potom prišlo nedorozumenie na našej obrannej modrej, čo súper využil a dal štvrtý gól. Tam sa dnešný zápas definitívne rozhodol. Celkovo som bol v tomto kvalitnom stretnutí s výkonom veľmi spokojný.“