V krajskom derby opäť výhra Nitry: Corgoni si zo Zámkov vezú všetky tri body

Aj vo štvrtom vzájomnom tipsportligovom stretnutí medzi nováčikom ligy a jej úradujúcim šampiónom sa zrodila výhra Nitry. V bráne Nových Zámkov sa po dlhšom čase predstavil Ján Chovan.

Ilustračný obrázok k článku V krajskom derby opäť výhra Nitry: Corgoni si zo Zámkov vezú všetky tri body

Súboj nováčika s aktuálnym majstrom odštartovali domáci už po 77 sekundách presilovou hrou, no ako prví udreli Nitrania. Cope vystihol zlú rozohrávku Mäkinena a v úniku sám proti Chovanovi nezaváhal. V 9. minúte chybovali pri rozohrávke i Nitrania, no Lavrovs nedokázal nájsť ani jedného zo spoluhráčov v dobrej pozícii. V dobrej pozícii sa ocitli aj Tibenský so Saarinenom, no ani jeden gólovo nezakončil. O pár sekúnd neskôr putoval na trestnú lavicu Tvrdoň a Zámčania sa opäť dostali do sľubných palebných pozícií. K Tvrdoňovi sa pridal na lavicu hanby Bajtek a domáci mali vyše 60-sekundovú možnosť presilovej hry o dvoch hráčov. Podarilo sa ju využiť Drtinovi, ktorý Valenta prekonal príklepom spomedzi kruhov. Necelé dve minúty pred koncom prvej tretiny mohol udrieť Krištof, no Chovan bol pozorný.

Druhú tretinu začali domáci presilovou hrou, ktorú však nevyužili. V 26. minúte unikli hosťujúci Blackwater s Macíkom, prvú šancu Chovan ešte zmaril, no na Slovákovu dorážku bol prikrátky. V 30. minúte využili presilovku aj Nitrania, keď Melandovo nahodenie od modrej dorazil za Chovanov chrbát Mezei. O minútu neskôr znížil na rozdiel jediného gólu Cardwell, keď nitrianskeho gólmana prestrelil príklepom z ľavého kruhu. Pekné sólo predviedol v presilovke hosťujúci Meland, no podobne ako jeho spoluhráči, početnú výhodu nevyužil.

Tretia tretina sa začala v rýchlom tempe, ani jednému tímu sa však nepodarilo skórovať. Zmeniť to mohla v 47. minúte Hudecova formácia, no nitrianska obrana situáciu vyriešila. Veľkú príležitosť vyrovnať mal aj Bahenský, jeho strela švihom spomedzi kruhov však minula Valentovu bránu. Zvýšiť vedenie majstra mohol Milam, no domáci gólman Chovan vynikajúco zasiahol. V následnej presilovke mohli vyrovnať Novozámčania, no Drtina nedokázal puk pretlačiť za Valentov chrbát. Štyri a pol minúty pred koncom dostali Nitrania možnosť hrať presilovku o dvoch hráčov, ktorú nevyužili. Úradujúci šampión si tak z ľadu nováčika odniesol všetky tri body.

HC Nové Zámky – HK Nitra 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 12. Drtina (Cardwell, Hudec), 31. Cardwell (Saarinen) – 4. Cope, 26. Slovák (Blackwater, Macík), 30. Mezei (Meland). Rozhodovali: Mrkva – Návratek, Synek, vylúčení: 8:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: J. Chovan – Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, M. Chovan, Mäkinen, Maier – Bahenský, Brabenec, Čaládi – Tibenský, Hudec, Saarinen – Paulovič, Kytnár, Fábry – Lavrovs, Pitule, Rehák
Nitra: Valent – Rais, Milam, Mezei, Meland, Ordzovenský, Pupák, Korím, König – Blackwater, Slovák, Macík – Tvrdoň, Krištof, Štefanka – Bajtek, Paukovček, Ručkay – Piačka, Šille, Cope

Čo na to tréneri?

Ivan Černý, tréner HC Nové Zámky: „Ja si myslím, že hra bola v prvej tretine celkom vyrovnaná. V druhej tretine sme vypadli z koncepcie, pretože sme mali veľa vylúčených hráčov. Štyria vylúčení za jednu tretinu je na domáci zápas príliš veľa a Nitra nám ušla na dva góly. My sme potom síce znížili, ale v tretej tretine, aj keď sme mali dobré šance, si Nitra svoje vedenie postrážila.“

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: „Tak, ako v doterajších zápasoch proti Novým Zámkom, aj teraz bola dobrá atmosféra. Je to regionálne derby, kde sú hráči dobre vyhecovaní. Zápas mal od začiatku dobré tempo, nasadenie, dohrávanie súbojov. Dnes rozhodli zápas presilovky a oslabenia, keďže bolo veľa vylúčení. My sme si išli za svojím cieľom takým kolektívnym, cieľavedomým výkonom na čele s brankárom Valentom. Získali sme tri body a som rád, že sa nám to na ihrisku súpera podarilo po takej dlhej dobe.“

Zdroj: Dnes24/TASR