Trikrát prehrávali, nakoniec uchmatli všetky body: Zámčania s výhrou v Martine

Cez víkend absolvovali novozámockí hokejisti hneď dva zápasy na ľade súperov. Po piatkovej prehre po predĺžení v Liptovským Mikulášom, zabodovali zeleno-bieli aj na martinskom ľade.

Ilustračný obrázok k článku Trikrát prehrávali, nakoniec uchmatli všetky body: Zámčania s výhrou v Martine

Martinčania začali lepšie a v 6. min sa ujali vedenia, keď v presilovke Murček vymietol ľavý horný roh bránky hostí. V ďalších minútach mali viac z hry hostia, ale brankár Pavlas sa viackrát vyznamenal, keď na ňom stroskotali Brabenec a Saarinen. V 19. min ho predsa len prekonal zblízka úplne voľný Paulovič a vyrovnal.

Aj úvod druhej tretiny sa domácim vydaril. Už po 43 sekundách sa po strieľanej prihrávke Pacalaja presadil Varga. Potom však domáci zabudli brániť a v 26. min bolo opäť vyrovnané, keď na dorážku Hudeca martinský gólman už nestačil zareagovať. V 33. min aj do tretice viedli domáci. Pokrivčák využil zaváhanie hosťujúcich obrancov, prihral Korostinovi a ten tutovku premenil. V 37. min mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Koyš, ale jeho blafák skončil vedľa ľavej žŕdky Lundströmovej bránky.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie hostia. V 44. min domácich podržal brankár Pavlas po prieniku Sandgrena. O chvíľu neskôr domáca obrana zabudla na Pauloviča a ten svojim druhým gólom v zápase do tretice vyrovnal skóre. Potom mohol opäť strhnúť vedenie na stranu Martina Galamboš, ale po individuálnej akcii mieril len vedľa. V 50. min stálo pri Lundströmovi aj šťastie, keď Markovič trafil pravú žŕdku. V 53. min Sandgren strelil štvrtý gól hostí a otočil výsledok. Domácim už nepomohla ani 58-sekundová hra bez brankára a hostia sa tešili z cenného víťazstva.

MHC Martin – HC Nové Zámky 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Góly: 6. Murček (Korostin, Pokrivčák), 21. Varga (Pacalaj), 33. Korostin (Pokrivčák) – 19. Paulovič (Fábry, Mäkinen), 26. Hudec (Sandgren, Čaládi), 44. Paulovič (Mäkinen), 53. Sandgren (Pitule).
Rozhodovali: Lokšík – Krajčík, Junek, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. 1555 divákov.

MHC Martin: Pavlas – Pacalaj, Pulli, Rusina, Brňák, Salija, Leško, Michalčin – Varga, Heizer Koyš – Markovič, Galamboš, Surovka – Korostin, Murček, Pokrivčák – Poliaček, Jurášek, Dírer
HC Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Chovan, Mäkinen, Sandgren, Čížek, Maier – Bahenský, Brabenec, Saarinen – Paulovič, Kytnár, Fábry – Čaládi, Hudec, Pitule – Lelkeš, Rehák, Tibenský

Čo na to tréneri?

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Dnešný zápas sme si prehrali sami vlastnou lajdáckosťou. Dovolili sme si veľký luxus, keď sme trikrát vyhrávali a nakoniec sme vyšli naprázdno. S výkonmi viacerých hráčov som veľmi nespokojný. Keď nám hra nejde musíme aspoň bojovať. Niektorí hráči sú si istí miestom v zostave, lebo nám chýba v mužstve konkurencia.“

Ivan Černý, tréner Nových Zámkov: „Prvá tretina bola obojstranne vyrovnaná. V druhej tretine sme hrali katastrofálne, súper bol jednoznačne lepší. Po dohovore v kabíne som rád, že sme sa opäť dostali do zápasu a otočili výsledok. Pre nás sú to veľmi cenné tri body. Spokojný som s výkonom mužstva v tretej tretine.“