Trenčania uspeli s protestom v Tipsportlige, teraz ho podávajú aj Nové Zámky

Komisia rozhodcov SZĽH rozhodla, že trestné strieľanie, vďaka ktorému uspeli Novozámčania na ľade Trenčína, sa nemalo konať. Protest však teraz podávajú i HC Nové Zámky. Nepozdáva sa im neuznaný gól do siete Nitry.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania uspeli s protestom v Tipsportlige, teraz ho podávajú aj Nové Zámky

Komisia rozhodcov Slovenského zväzu ľadového hokeja posúdila sťažnosť zástupcov Dukly Trenčín na chybu rozhodcov v súboji 18. kola Tipsport ligy 2016/2017 proti Novým Zámkom ako oprávnenú. Spomínaný zápas vyhrali 3:2 po predĺžení Nové Zámky, práve vďaka gólu z nariadeného trestného strieľania v predĺžení. Ešte predtým dosiahli Novozámčania gól, no rozhodcovia ho pre posunutú bránku neuznali. Nariadili však v prospech hostí trestné strieľanie, ktoré premenil český útočníkTomáš Pitule.

Podľa KR SZĽH zo strany obrancu Lukáša Kozáka ani brankára Jana Cháberu nešlo o žiaden úmysel posunúť bránu. Z toho dôvodu nemali rozhodcovia trestné strieľanie nariadiť. Komisia sa výkonom rozhodcov Vladimíra Gogu, Michala Orolína a Lukáša Kaceja v inkriminovanom súboji bude zaoberať na najbližšom zasadnutí.

Sťažnosť podajú aj Nové Zámky

Sťažnosť sa chystá podať aj vedenie HC Nové Zámky. Problémom je podľa neho rozhodnutie rozhodcov v dueli 21. kola na ľade majstrovskej Nitry. V prvej tretine za stavu 1:1 arbitri po porade s videorozhodcom neuznali zásah Mateja Pauloviča (na snímke vľavo). Podľa zástupcov novozámockého klubu bol však puk z hokejky Pauloviča za bránkovou čiarou. „Hokejový klub HC Nové Zámky podá sťažnosť k zápasu hranému 18.11. v Nitre pre chybné posúdenie situácie skúmanej videorozhodcom“, uvádza sa v stanovisku novozámockého celku na facebooku. Duel sa napokon skončil triumfom domácej Nitry 7:4.