Anton Hrachovský Hokej

Nové Zámky si na domácom klzisku v súboji nováčikov poradili s Liptovským Mikulášom vysoko 7:0.

Ilustračný obrázok k článku Súboj nováčikov vyznel jasne pre Nové Zámky: Hráči rozstrieľali Liptovský Mikuláš

Ako prví sa v súboji nováčikov ocitli vo vážnejšej šanci domáci Tibenský s Dubecom, no druhý menovaný sa nedostal k ideálnemu zakončeniu. V 5. minúte zaviezol puk po pravej strane do útočnej tretiny Sandgren, naservíroval ho spätne medzi kruhy Paulovičovi a ten strelou švihom prekonal Nagya v bráne hostí. O niekoľko okamihov sa v dobrej šanci ocitol domáci Pitule, no bez gólového efektu. Čo sa nepodarilo jemu, dokázal zakrátko Bahenský, ktorý sa presadil ihneď po vhadzovaní. Novozámočania pokračovali v nátlakovej hre, no ich šance zostali nevyužité. V polovici prvej tretiny dostali domáci príležitosť hrať presilovú hru, v jej závere paradoxne prvýkrát vážnejšie pohrozili hostia, konkrétne Sukeľ. Počas ďalšej presilovej hry sa dostal k zakončeniu Saarinen po Brabencovom prieniku, no Nagy si bránku postrážil. Na druhej strane zasiahol po Sukeľovom teči Uramovho puku dobre Lundström.

Do druhej časti stretnutia vstúpili tímy aktívne, novozámocká príležitosť v podaní Lelkeša však zostala nevyužitá. Na druhej strane vyrobili pred brankárom domácich rozruch bratia Hunovci, gól z toho síce nebol, no Liptáci dostali aspoň šancu zahrať si presilovku. Ani z tohto obláčiku však nezapršalo, keďže domáci dobre blokovali strely. V 32. minúte rozjasal tribúny Pitule, keď si s Čaládim dobre nakorčuľovali na útočnej modrej na Mäkinenovu prihrávku spoza Lundströmovej bránky. Slovenský útočník prenechal puk českému kolegovi a ten nedal brankárovi Liptákov šancu. V 36. minúte rozohrali Novozámočania ďalšiu presilovú hru, obranca nahodil puk od modrej čiary na bránku a Hvila z následnej skrumáže skóroval. To však zo strany domácich nebolo všetko, 138 sekúnd pred koncom druhej tretiny sa presadil Lelkeš, ktorý do odkrytej bránky usmernil Tibenského nezištnú prihrávku.

Záverečnú tretinu odštartovali domáci takmer štvorminútovou hrou v početnej výhode, no bez gólového zakončenia. Napriek päťgólovému vedeniu domáci nepoľavili a v 46. minúte sa zblízka presadil Fín Saarinen. Hostia sa snažili streliť aspoň čestný gól, no aj vďaka dobrému pohybu, aktivite domácich hráčov a najmä Lundströmovi v bránke sa im to nepodarilo. Naopak, pridať siedmy gól mohli Nové Zámky, čo sa aj stalo. Dielo skazy dokonal siedmym zásahom do liptovskej siete 42 sekúnd pred koncom zápasu Drtina.

HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 5. Paulovič (Hudec, Sandgren), 7. Bahenský (Brabenec), 32. Pitule (Čaládi, Mäkinen) 36. Hvila (Drtina, Chovan), 38. Lelkeš (Tibenský, Dubec), 46. Saarinen (Brabenec, Drtina), 60. Drtina (Brabenec). Rozhodovali: Jonák – Návratek, Výleta, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1572 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Lundström – Ďurčo, Drtina, Čížek, Sandgren, Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – Bahenský, Brabenec, Saarinen – Hvila, Hudec, Paulovič – Fábry, Pitule, Čaládi – Tibenský, Lelkeš, Dubec
Liptovský Mikuláš: Nagy – Šiška, Mezovský, Makovský, Nádaždi, Moravčík, Kadlubiak, Oravec, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – Uram, Sukeľ, Kriška – Laco, Piatka, Faith – Kabáč, Stümpel, Števuliak

Čo na to tréneri?

Július Pénzeš, tréner Nových Zámkov: „Zápas bol od začiatku do konca hraný vo vysokom tempe. Prvá šanca Liptovského Mikuláša nás nakopla a potom sme už držali opraty zápasu pevne v rukách. Mali sme šance, konečne sme ich zrealizovali a je to pre nás odmena za to, čo sme v piatok predviedli. Som rád, že sme vydržali v tomto tempe až do konca. Padlo nám tam zopár gólov po pekných akciách. Toto víťazstvo pred domácimi divákmi ma veľmi teší, pretože som v Nových Zámkoch ešte nevyhral. Výhra je aj odmena pre divákov pred reprezentačnou pauzou. Budeme pokračovať v tom, ako pracujeme, a verím, že sa dočkáme viacerých takýchto zápasov. Poďakovanie patrí celému mužstvu aj s brankárom, ktorý nás v krízových situáciách podržal. Som rád, že sme to zvládli na nulu.“

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „Myslím si, že zápas sa začal v dobrom tempe, hneď v úvode sme mali príležitosť, ktorú sme, žiaľ, nevyužili. Potom sme urobili veľa chýb v obranných činnostiach, čo súper dokonale využil a preto sme v piatok nemohli uspieť.“