Séria prehier sa skončila: Hokejisti zabodovali proti vojakom z Trenčína

V 9. kole hokejovej Tipsport ligy sa predstavili novozámockí hokejisti proti hráčom Dukly Trenčín. Po troch prehrách si domáci pripísali ďalšie body.

Ilustračný obrázok k článku Séria prehier sa skončila: Hokejisti zabodovali proti vojakom z Trenčína

V Nových Zámkoch sa hral od začiatku stretnutia rýchly hokej. Domáci začali vo veľkom tempe, hýrili aktivitou, súpera napádali už pri rozohrávke. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali domáci hokejisti, Dubec však po peknej Podstavkovej prihrávke nevyzrel na Cháberu. Šťastie skúšal tvrdým príklepom i Mäkinen, no gólman Trenčína si s pukom poradil. V 9. minúte dostali Novozámčania možnosť presilovej hry pri vylúčení Dlouhého, no skóre sa nemenilo. O tri minúty putoval na lavicu hanby domáci Hegyi, ku ktorému sa za niekoľko okamihov pridal Meier. Hostia nevyťažili z presilovky o dvoch hráčov nič aj vďaka obetavému výkonu domácich hráčov. V ďalšej početnej výhode, tentoraz na strane domácich, prišiel dobrý pokus Fábryho, no Chábera stále odolával. V prvej tretine videli diváci nakoniec jeden gólový moment, to keď sa 56 sekúnd pred koncom presadil po dorážke Holendovej strely Sojčík.

V druhej tretine čelili Novozámčania už po troch minútach oslabeniu. Maierovo vylúčenie potrestal Kalináč a hostia z Trenčína sa dostali do dvojgólového vedenia. Faul Drgoňa na Štindla priniesol presilovku pre domácich hokejistov, no okrem peknej Paulovičovej strely do vinkla, na ktorú pohotovo zareagovala Cháberova lapačka, toho viac nevymysleli. O zníženie sa pokúšal strelou z ľavého kruhu aj Cardwell, no bez úspechu. Pri následnom vylúčení Sandgrena zahrali Trenčania peknú akciu na jeden dotyk, do ktorej sa zapojilo všetkých 5 hráčov, avšak Dlouhého zakončenie ostalo bez efektu. Necelé tri minúty pred koncom prostrednej tretiny unikla domácim dvojica Sojčík – Lukáš Novák, druhý menovaný však nevyzrel strelou z prvej na Šimka v bráne NovýchZámkov.

V záverečnej časti hry mala veľkú šancu na zníženie Čaládiho formácia, no Podstavek v skrumáži pred Cháberom neuspel. Diváci znova ožili, keď si to v pästnej výmene rozdali domáci Maier s trenčianskym Kanaďanom Veilleuxom, z ktorej vyšiel víťazne domáci obranca. V 48. minúte rozjasal tribúny domáci Saarinen po tom, ako z uhla prekonal trenčianskeho brankára a znížil na rozdiel jediného gólu. Skóre sa mohlo opäť meniť po úniku Lukáša Nováka, ktorý však tiesnený obrancami nedokázal zakončiť. Dravý prienik predviedol i Trenčan Gašparovič, jeho strele však chýbali gólové parametre. Napokon 127 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby sa v po skrumáži pred Cháberovou bránkou presadil bekhendom druhýkrát v zápase Saarinen a duel nasmeroval do predĺženia.

V ňom sa po 53 sekundách opäť presadil Saarinen, skompletizoval svoj hetrik a dokonal obrat domácich hokejistov.

HC Nové Zámky – Dukla Trenčín 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 48. Saarinen (Cardwell, Brabenec), 58. Saarinen (Brabenec), 61. Saarinen (Brabenec) – 20. Sojčík (Holenda, L. Novák), 25. Kalináč (Tybor, Gašparovič).
Rozhodovali: Baluška, Fridrich, Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 5:6 na 2 min. navyše Maier (Nové Zámky) osobný trest 10 min. za hrubosť, Veilleux (Trenčín) osobný trest 10 min. za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 952 divákov

HC Nové Zámky: Šimko – Cardwell, Mäkinen, Chovan, Sandgren, Štindl, Ďurčo, Maier – Paulovič, Brabenec, Saarinen – Hvila, Hudec, Fábry – Tábi, Hegyi, Lelkeš – Podstavek, Čaládi, Dubec – Semorád

Dukla Trenčín: Chábera – Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák – Sojčík, Dlouhý, L. Novák – Gašparovič, Kalináč, Tybor – Hlinka, Veilleux, Ölvecký – Briestenský, J. Švec, D. Novák

Čo na to tréneri?

Ivan Černý, tréner Nových Zámkov: „Naši hráči dnes pristúpili k zápasu maximálne zodpovedne, nechýbalo nám nasadenie a bojovnosť už od prvých minút. Za stavu 0:2 sme stále ešte dúfali, že sa s tým dá niečo urobiť. Šťastie sa priklonilo na našu stranu a vďaka patrí celému kolektívu. Prehrávať s rozbehnutým Trenčínom 0:2, dotiahnuť to do predĺženia a v ňom vyhrať nie je žiadna malina. Chcem sa poďakovať aj našim divákom, ktorí nás prišli podporiť. Takýmto smerom by sa mala naša cesta uberať – od prvého hráča až po posledného pristupovať k zápasu koncentrovane. Takto by sme chceli pokračovať aj naďalej.“

Miloš Holaň, tréner Dukly Trenčín: „Myslím si, že sme odohrali vynikajúce stretnutie, bohužiaľ, s nešťastným koncom. Mali sme veľmi dobre pokrytné stredné pásmo, čakali sme na brejky. Dostali sme sa dvakrát do vedenia, mali sme aj množstvo gólových šancí, aby sme toto vedenie potvrdili tretím gólom. Domácim už dochádzali sily, no nám sa ten tretí gól nepodarilo streliť. Naopak, po dvoch štandardných situáciách sme dostali dva góly. V predĺžení potom urobili skúsení hráči hrubú chybu v útočnom pásme a pri hre smerom späť nepokryli súpera. Hráčom inak nemám čo vytknúť, dali do toho všetko, no chýbalo nám trochu koncentrácie po buly. Z týchto situácií sme dostali góly a to rozhodlo, že si odnášame iba jeden bod. “