Proti majstrovi ťahali Zámčania za kratší koniec: V zostave aj s Dubecom, FOTO

Proti lídrovi sa Novozámčanom na jeho ľade, ako už tradične túto sezónu, nedarilo. V drese Zámkov sa objavil i Marek Dubec, ktorý prednedávnom ukončil kariéru.

Ilustračný obrázok k článku Proti majstrovi ťahali Zámčania za kratší koniec: V zostave aj s Dubecom, FOTO
11

Domáci mali podľa očakávania zápas pevne vo svojich rukách. V prvej tretine im dva góly stačili na to, aby ho mohli aj pokojne dohrať a keď pridali v druhej ďalší, odbudli im aj prípadné starosti. V 5. min Tamáši využil bojovnosť Ďatelinku pri mantineli, s jeho nahrávkou naložil príkladne a po dlhej kľučke prvýkrát prekonal bekhendom Baroša v bránke. V 16. min zasa vynikol gólovo strelou z medzikružia Bartánus po spolupráci s Hohmannom a v 25. min to bol opäť Hohmann, ktorý z ostrého uhla prekrásne vymietol ‚šibenicu‘.

Okrem samotných gólov si ‚barani‘ vypracovali množstvo šancí, prestriedali sa pri nich Tamáši, Bartánus, Asselin, Gabor i Bortňák, navyše v 12. min nepremenil trestné strieľanie Lamper. V 31. min sa predsa len hostia, ktorí si dovtedy vypracovali len pár možností, dočkali, keď Lorraine zužitkoval vyrazený puk. Na odpoveď domácich sa dlho nečakalo, najskôr Češík nastrelil hornú žŕdku a v rovnakej 34. min pri prečíslení s Faillem presne namieril v oslabení Bartánus. Znížiť mohol Zbořil v 37. min pri samostatnom nájazde, o tom, ako zakončovať, ukázal vzápätí v presilovke Asselin s virtuóznym uvoľnením pred bránkou. Vzruch do zápasu priniesla ešte pred koncom tretiny aj tvrdá bitka pomstiteľa Bartánusa s vinníkom Dubecom.

Podobné vášne sa už do záverečnej časti nepreniesli, dohrávalo sa pokojne, domáci spokojní s výsledkom, hostia zmierení s prehrou. O kozmetické úpravy sa postarali ešte v 53. min šťastným spôsobom spoza bránky Rehák, keď nastrelil brankára Lukáša a Kubka strelou od modrej v 59. min.

HC'05 iClinic B. Bystrica – HC Nové Zámky 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Góly: 5. Tamáši (Ďatelinka), 16. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 25. Hohmann (Brittain, Mihálik), 34. Bartánus (Faille), 37. Asselin (Bortňák, Faille), 59. Kubka (Faille, Asselin) – 31. Lorraine (Tužinský), 53. Rehák (Plášil)
Rozhodovali: Lauff, T. Orolin – Rojík, Gegáň, vylúčení 5:4, presilovky 1:0, v oslabení 1:0, 2425 divákov.

HC'05 iClinic Banská Bystrica:
Lukáš – Pretnar, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Delisle, Trecapelli, Sedlák, Brejčák – Asselin, Faille, Giľak – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Lamper, Bortňák, Brittain – Gabor, Češík, Kabáč

HC Nové Zámky:
Baroš – Novák, Plašil, Hruška, Jass, Husák, Salija, Šimek – Zbořil, Šimun, Dubec – Varga, Jurík, Hřebejk – Lorraine, Novotný, Škoda – Saulietis, Ondrušek, Rehák

Ohlasy po zápase

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: „Zápasy po reprezentačnej prestávke bývajú ťažké. Začali sme solídne, tlačili sme sa do bránky, hlavne v prvej tretine a padli z toho góly. Súper bol nebezpečný z protiútokov, my sme mali optickú prevahu. Inak sme zápas zvládli v poriadku, až na niekoľko zaváhaní v tretej tretine, to sme mali hluchú päťminútovku a súper znížil, šiesty gól nás však dostatočne upokojil.“

Miroslav Mach, tréner N. Zámkov: „Nemali sme šancu, Banská Bystrica hrala výborne, do tela. V útoku sme sa sústredili na predbránkový priestor, aj na počte striel však bolo vidieť, že sa nám ťažko presadzovalo.“

V OBRAZOCH: Triumf baranov na domácom ľade. Takto zdolali Nové Zámky