Novozámčania zbíjali na východe: Lundström s premiérovým čistým štítom, FOTO

Nováčik hokejovej Tipsport ligy HC Nové Zámky sa v stretnutí 13. kola súťaže postaral o veľké prekvapenie. Na výhru u účastníka Ligy majstrov mu stačil jediný gól.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania zbíjali na východe: Lundström s premiérovým čistým štítom, FOTO

Domáci si chceli v domácom prostredí napraviť chuť po prehre v Liptovskom Mikuláši. V 3. minúte dostali po fauloch hostí ideálnu príležitosť v podobe dvojnásobnej početnej výhody. Počas 75. sekúnd hry piatich proti trom mal najväčšiu šancu Bartánus, ale skóre neotvoril. Novozámočanov ubránené oslabenie povzbudilo. V 7. minúte sa gólom neskončila snaha Tibenského, na opačnej strane sa po strele Hrušku vyznamenal brankár hostí Lundström. Prvá tretina nepriniesla veľa gólových príležitostí a aj preto v nej diváci gól nevideli.

V druhej časti sa však skóre menilo už po 13. sekundách. Obranca hostí Drtina nahodil puk do pásma Košíc, Brabenec dobre čítal hru a využil zaváhanie brankára Kopřivu – 0:1. Tento gól pridal hosťom na sebaistote a tí umne bránili ofenzívne snahy domácich. V 25. minúte síce zabudli na Nagya, ale košický kapitán zblízka Lundströma neprekonal. O štyri minúty mohli hostia pridať druhý gól, ale s príležitosťami Lelkeša a Čaládiho si Kopřiva poradil. Košický brankár podržal svoj tím aj v 32. minúte počas oslabenia, keď zmaril nebezpečnú dorážku Hvilu.

V 43. minúte si Klíma vytvoril streleckú pozíciu, ale ani on pred Lundströmom neuspel rovnako o dve minúty neskôr Hruška. Dobre organizovaná defenzíva hostí robila Košičanom problémy a tí sa len ťažko presadzovali. Obrana nováčika Tipsport ligy odolala aj počas dvoch oslabení v polovici tretej časti, počas ktorých mal najväčšiu šancu Bartánus. Gólovú poistku hostí mohol v 56. minúte pridať Hvila, ktorý však nevyužil chybu košickej obrany. Košičania v závere zápasu skúsili hru so šiestimi hráčmi, ale vyrovnať nedokázali.

HC Košice – HC Nové Zámky 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 21. Brabenec (Drtina).
Rozhodovali: Orolin, Kalina – Korba, Bogdaň, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3021 divákov.

HC Košice: Kopřiva – Dudáš, Deyl, Jankovič, Šmach, Šedivý, Vašíček, Matejka, Pavúk – Hričina, Suja, Nagy – Bicek, Boltun, Bartánus – Šoltés, Klíma, Milý – Varga, Hruška, Bartoš
HC Nové Zámky: Lundström – Cardwell, M. Drtina, Sandgren, Čížek, Sucharda, Maier, M. Chovan, Mäkinen – Bahenský, Brabenec, Saarinen – Hvila, Hudec, Paulovič – Lelkeš, Čaládi, Tibenský – Fábry, Rehák, Dubec

Čo na to tréneri?

Rostislav Čada, tréner HC Košice: „Dnes sme odohrali šiesty zápas v priebehu pätnástich dní. Dostali sme nešťastný gól, ktorý napokon rozhodol o výsledku zápasu. Počas celého zápasu sme si vytvárali tlak, ale, bohužiaľ, sme výborne chytajúceho brankára hostí neprekonali.“
Július Pénzeš, tréner HC Nové Zámky: „Po prehre Košíc v Liptovskom Mikuláši sme verili, že aj my im môžeme uchmatnúť nejaký bodík. Z našej strany to bolo veľmi ubojované stretnutie. Musím však priznať, že domáci boli oveľa aktívnejším mužstvom a výrazne nás prestrieľali. Ich šance však neboli z kategórie vyložených, pretože sme ich vytláčali zo streleckých pozícií. Naše víťazstvo je najmä vďaka brankárovi Lundströmovi, ktorý dnes podal famózny výkon. Som veľmi rád, že nás prišli povzbudiť aj naši fanúšikovia, ktorí merali dlhú cestu z Nových Zámkov. My sme im za to dali darček v podobe víťazstva. Konečne sa k nám šťastena obrátila tvárou, keďže v nedávnych zápasoch sme prehrali po nájazdoch či gólmi v posledných minútach zápasu.“