Novozámčania trikrát viedli: Spod Tatier si nakoniec odvážajú dva body

V zápase 40. kola hokejovej Tipsport Ligy vycestovali hráči HC Nové Zámky do Popradu. Napriek vedeniu sa im nepodarilo zabodovať naplno.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania trikrát viedli: Spod Tatier si nakoniec odvážajú dva body

Popradčania proti Novým Zámkom vybehli s uzdraveným Arne Krotákom, ktorý sa do zostavy „kamzíkov“ vrátil po dlhej pauze. Do vedenia sa hostia dostali v 7. minúte, keď na modrej tvrdo napriahol Hřebejk. Jeho strelu ešte nešťastne tečoval obranca Petran. Vyrovnanie prišlo v 14. minúte z hokejky Štraucha, ktorý Baroša obstrelil popri vyrážačke.

Divoký priebeh priniesla druhá tretina. Nové Zámky išli opäť do vedenia v 30. minúte zásluhou Kasparsa Saulietisa. Ten šikovne obkorčuľoval bránku a popod betóny Corbeila dostal puk za bránkovú čiaru – 1:2. Hostia viedli iba 12 sekúnd. Hneď po buly pálil na Baroša Fabian a Heizer pohotovou dorážkou vyrovnal. Vývoj ako na hojdačke pokračoval ďalej. O necelú minútu viedli hostia aj po tretí raz v zápase. Pred Corbeila sa natlačil Zbořil, puk do siete ale prepasíroval až Lukáš Jurík – 2:3. Rovnovážny stav zariadil na konci 32. minúty dôraznou strelou Petran.

V úvode tretieho dejstve hákoval Hruška domáceho hráča Krotáka a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, v ktorom popradská ikona neuspela. Keď hráči oboch mužstiev nepremenili na gól viacero presilových hier, stretnutie smerovalo do predĺženia. V ňom mali výhodu pokračujúcej početnej výhody Popradčania, McDowellova strela zazvonila iba na Barošovej bránke. Rozhodnutie preto padlo v samostatných nájazdoch, v ktorých extra bod pre hostí vystrelil Saulietis vo štvrtej sérii.

HK Poprad – HC Zámky 3:4 pp a sn (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 14. Štrauch (Svitana), 30. Heizer (Fabian, Petran), 32. Petran (Buc, Heizer) – 7. Hřebejk (L. Jurík, Jass), 30. Saulietis, 31. Jurík (Zbořil), rozhodujúci nájazd Saulietis
Rozhodovali: Lauff, Kalina – Jobbágy, Gajan, vylúčení: 6:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1044 divákov

HK Poprad:
Corbeil – Brejčák, McDowell, Fabian, Petran, Ježek, Davydov, König – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Heizer, Buc – Hvila, Vartovník, Bondra – Kroták, Paločko ml., Paločko – Kundrik

HC Nové Zámky:
Baroš – Salija, Husák, Plašil, M. Novák, Jass, Hruška, Kuzma – Škoda, Novotný, Varga – Šille, Šimun, Zbořil – Fábry, L. Jurík, Hřebejk – Rehák, Ondrušek, Saulietis

Ohlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Zápas bol smolný, dali sme si dva vlastné góly. A tie tyčky… Neviem čo si mám myslieť o niektorých verdiktoch, som z toho v šoku. Súper mal na trestných strieľaniach lepších hráčov, dali dva góly, my len jeden. Verím, že sa šťastie prikloní v ďalších zápasoch na naše hokejky.“

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Do zápasu sme vstúpili dobre, chceli sme hrať zo zaistenej obrany. V druhej tretine nás súper na 10 minút zatlačil, ale brankár nás zachránil. Tretia tretina bola vyrovnaná a v nájazdoch sme dali dva góly.“