Anton Hrachovský Hokej Šport

Novozámčania opäť s výhrou: Tentoraz zložili na lopatky Martin

Novozámockí hokejisti hostili v ostatnom zápase hráčov z Turca. V posledných štyroch dueloch zaznamenali Zámčania už tretie víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Novozámčania opäť s výhrou: Tentoraz zložili na lopatky Martin

Už po troch minútach putoval na lavicu hanby domáci Sucharda, čo v presilovke využil presnou strelou od modrej čiary Surovka. Hráči Martina sa však radovali iba chvíľku, keďže ešte v tej istej minúte sa po vhadzovaní v útočnom pásme presadil Sandgren. Hra sa prelievala zo strany na stranu, pričom oba celky sa predviedli viacerými gólovými šancami. Vo veľkej príležitosti sa po Paulovičovej prihrávke ocitol Brabenec, no z uhla nestihol zakončiť do odkrytej brány. Po siedmich minútach sa skóre menilo už po tretí raz, keď Sandgrenovu strelu tečoval za Dzubinov chrbát Lelkeš. V 12. minúte predviedol dravý prienik po pravom krídle Lavrovs, no nepodarilo sa mu pretlačiť puk za chrbát martinského gólmana. Na druhej strane predviedol podobný kúsok Markovič, tiež bez gólového zakončenia. Necelé štyri minúty pred koncom prvej časti duelu sa v presilovej hre presadili i domáci, konkrétne Lelkeš, ktorý potrestal nedôraznosť martinskej obrany.

Aj v druhej tretine sa hral rýchly hokej s viacerými gólovými šancami. Dzubinu preveril z ľavého kruhu Pitule, martinský gólman si však jeho zakončenie postrážil. O strelu spomedzi kruhov sa z prvej pokúsil Tábi, no minul súperovu bránu. V 36. minúte sa na útočnej modrej uvoľnil domáci obranca Chovan, tiesnený zakončil mimo. Dve minúty pred koncom druhého dejstva prišla chyba v domácej rozohrávke, z ktorej gólovo profitoval svojím druhým gólom v zápase Surovka.

V tretej tretine sa oba celky tlačili dopredu s jasným cieľom vynútiť si ďalšiu zmenu skóre. Chovana sa snažil prekvapiť strelou spoza obrancu Koyš, no brankár domácich pohotovo, aj s trochou šťastia, zasiahol. V následnej presilovke sa do dobre pozície dostal domáci Čaládi, ale Dzubina bol na mieste. Gól mohol streliť aj Saarinen, zblízka však minul hosťujúcu svätyňu. Šesť minút pred koncom riadnej hracej doby sa v sľubnej pozícii ocitol Martinčan Rapáč, puk však tesne minul Chovanovu bránu. Na druhej strane mohli po brejku okamžite kontrovať Čaládi s Lelkešom, ale ani jeden neuspel. Necelé dve minúty pred koncom odvolal hosťujúci tréner Dzubinu z brány, čo využil gólom do prázdnej brány Fín Saarinen.

HC Nové Zámky – MHC Martin 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Góly: 3. Sandgren (Brabenec), 7. Lelkeš (Sandgren, Drtina), 17. Lelkeš (Hudec, Saarinen), 60. Saarinen (Drtina, Hudec) – 3. Surovka (König, Markovič), 38. Surovka (Markovič). Rozhodovali: D. Konc – Gegáň – Šefčík, vylúčení: 2:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1154 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: J. Chovan – Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Chovan M., Mäkinen, Maier, Sucharda – Paulovič, Brabenec, Čaládi – Tibenský, Hudec, Saarinen – Tábi, Lelkeš, Fábry – Lavrovs, Rehák, Pitule
Martin: Dzubina – Pulli, Tabaček, Brňák, Rusina, König, Pacalaj, Dvořák, Salija – Koyš, Heizer, Rapáč – Varga, Galamboš, Korostin – Markovič, Dlouhý, Surovka – Mráz, Jurášek, Rzavský

Čo na to tréneri?

Štefan Mikeš, tréner HC Nové Zámky: „Sme samozrejme radi, že sa nám podarilo bodovať. Dôležité bolo, že sa nám podarilo na gól súpera veľmi rýchlo odpovedať. Do pár sekúnd sme vybojovali presilovú hru, ktorú sme hneď využili. Veľmi dôležité boli aj naše následné góly z dorážok. V presilovkách sme sa tlačili do jednoduchej koncovky. Podarilo sa nám to, boli sme veľmi radi. Naopak, v druhej tretine sme sa trochu uspokojili, súpera sme pustili do šancí. S tou hrou spokojní nemôžeme byť. V tretej tretine sme sa vrátili k pôvodnej hre. Bol to veľmi bojovný duel. To, že sa nám podarilo vyhrať takýto zápas hodnotím veľmi pozitívne, sme veľmi spokojní.“

Pavel Paukovček, tréner MHC Martin: „Do dnešného zápasu sme vstúpili veľmi dobre, dali sme gól. Žiaľbohu, prišli naše vylúčenia, v ktorých dal súper tri góly v rade, čo rozhodlo o zápase. Za druhú a tretiu tretinu nie je chlapcom čo vyčítať, pretože sme produkovali hokej, aký sme chlapcom nadiktovali. Snažili sa, bojovali, žiaľ nemali sme to športové šťastie. Síce sme to zdramatizovali, no už sa nám nepodarilo vyrovnať. Zápas sme prehrali v oslabeniach.“

Zdroj: Dnes24/TASR