Dominika Handzušová Hokej

Nové Zámky vycvičili Trnavu: O výsledku rozhodla tretia tretina

Po rokoch sa trnavskí Gladiátori opäť stretli na ľade s Novými Zámkami. Z MOLky sa tím vracia do prvej hokejovej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky vycvičili Trnavu: O výsledku rozhodla tretia tretina

Novozámčania majú za sebou veľmi náročný program v príprave, napriek tomu však na ľade lietali. Výhra 6:3 bola maximálne zaslúžená.

Po dvoch tretinách vyrovnané

Zámky boli od začiatku o čosi lepšie, do vedenia sa dostali po chybe a prečíslení gólom Bališa. Druhý pridal v druhej tretine, znova po prepadnutí obrany domácich, Mamonovs. Po tomto góle sa Trnava grochu vzchopila a viac držala s hosťujúcim celkom krok. Viac sa dostávala pred Šinkoviča a napokon dokázala vyrovnať skóre. Mohla ísť aj do vedenia, Domaev tesne netrafil bránu a neskôr Čunderlíkovu strelu na odkrytú bránu zastavil hokejkou Král.

Ostali v kabíne

Začiatok tretej tretiny však naplno patril Novým Zámkom. Trnavčania akoby zaspali v kabíne. V krátkom slede po sebe udreli Mamonovs a Štefanka a hostia boli opäť v dvojgólovom vedení. Domáci dostali šancu chytiť sa pri presilovej hre, v nej sa ale dostali Zámky do prečíslenia a bolo 2:5. Šinkovič zastavil pár pokusov Gladiátorov a v 51. Bašič vymietol Hálovi šibenicu. V bráne ho po tomto gǒle vystriedal Brucháč, ktorý sa hneď dostal pod paľbu. Gól Šedivého z 57. minúty bol už len kozmetickou úpravou skóre.

HK Gladiators Trnava – HC Nové Zámky 3:6 (0:1, 2:1, 1:4)

Góly: 28. Peško (Poláček), 33. Lisoň (Peško, Poláček), 57. Šedivý (Reho) – 6. Bališ (Mamonovs, Bašič), 25. Mamonovs (Bašič), 41. Mamonovs (Šiška) v presilovke, 42. Štefanka (Priganc), 46. Belovič (Priganc) v oslabení, 51. Bašič (Štefanka, Koutník).

Vylúčenia: 7:4 na 2 min, navyše Púchovský 5+DKZ napadnutie oblasti hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Stano – Gajdošech, Krajčík.

Trnava: Hála (51. Brucháč) – Poláček, Hronec, U. Demo, Reho, A. Mrázik, Jak. Macháč, Kubica, Maury – Domaev, Lisoň, Mi. Peško – D. Schmidt, M. Čunderlík, Bonnel – M. Mihálik, Bachratý ml., F. Šedivý – Turan ml., M. Hrbáčik.

Nové Zámky: Šinkovič – Šiška, Sucharda, Baron, Král, Kramárik, R. Ölvecký – Mamonovs, Bašič, Bališ – Belovič, O. Štefanka, Priganc – Koutník, D. Hegyi, Púchovský.