Prvý duel po reprezentačnej prestávke absolvovali Novozámčania na ľade Detvy. V zápase s nováčikom ligy však nebodovali.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky v Detve bez bodu: Nováčik ozbíjal zeleno-bielych už druhý raz v sezóne

Prvá tretina súboja medzi Detvou a Novými Zámkami sa začala naozaj zostra, keď už v čase 1:12 min hostia viedli 1:0. Krásnou strelou švihom sa presadil Novotný. Už o pár sekúnd neskôr však bolo vyrovnané, keď Gašpar trafil presne pod brvno hosťujúcej bránky. Prvá tretina naďalej prinášala zaujímavý hokej. V 6. minúte sa do šance dostal Videlka, no v samostatnom úniku Kováča neprekonal. O pár minút neskôr sa v dobrej pozícii na skórovanie ocitol Macejko, no ani ten Kováča neprekonal. Ďalšia šanca Detvy prišla v 11. minúte, keď z dobrej pozície strieľal Piačka. Kováč bol pozorný a do kabín sa išlo za stavu 1:1.

Ihneď na začiatku druhej tretiny sa strelecky presadil Milý, ktorý nastrelil puk na bránku hostí. Ten si ešte pred Kováčom do vlastnej siete tečoval jeden z hráčov hostí. Detvania mohli ísť do dvojgólového vedenia, no nestalo sa, keď Kováč predviedol ďalší fantastický zákrok. V 27. minúte sa na pozore musel mať aj Viarbickij, ktorý úspešne zasiahol proti strele Novotného. Druhá tretina sa niesla v znamení dominancie Detvy, ktorá sa v nasledujúcich minútach doslova usadila v útočnom pásme, kde sa dostávala do obrovských šancí, Kováč však mal v piatok svoj deň.

V úvode tretej tretiny bol brankár hostí prikrátky na strelu Ščurka, ktorému puk nádherne naservíroval Milý a bolo 3:1. V 52. minúte sa do samostatného úniku dostal Videlka, faulovali ho a nasledovalo trestné strieľanie, ktoré hráč Detvy bezpečne premenil. Už pár sekúnd nato bolo znížené, keď sa po závare pred bránkou hostí presadil Jass.

HC 07 Orin Detva – HC Nové Zámky 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Gašpar (Gachulinec), 21. Milý (Ščurko, Murček), 41. Ščurko (Milý, Murček), 52. Videlka – 2. M. Jass (Cetkovský, Novotný), 53. M. Jass (Cetkovský, Novotný)
Rozhodovali: T. Orolin, Snášel – Kollár, Smrek, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 754 divákov

HC 07 Orin Detva:
Viarbickij – Kuklev, Chovan, Sládok, Fekiač, Šimon, Gachulinec, Macejko, Jendroľ – Piačka, Surovka, Utkin – Sčurko, Murček, Milý – Surový, Gašpar, Videlka – Abramov, Chovan, Tibenský

HC Nové Zámky:
Kováč – Plašil, Novák, Jass, Šimek, Hruška, Trávníček – Škoda, Špirko, Rajenko – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Varga, Monja – Fábry, Jass, Štumpf

Čo na to tréneri?

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Chceli sme vyhrať, ale súper nás zaskočil hneď v druhom striedaní a dostali sme gól. Chlapci sa však spamätali a hneď v ďalšom striedaní vyrovnali. Dlho bola hra na vážkach. V druhej tretine sme zvýšili obrátky a začali sme veľmi dobre korčuľovať. Dostali sme sa do vedenia 4:1. V závere nám hostia ešte podkúrili, no my sme to zvládli a doviedli sme zápas do víťazného konca.“

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Každý zápas po nejakej pauze alebo prestávke je zložitý. Čakal som, že v piatok podáme lepší výkon. Mali sme dobrý vstup do zápasu a dostali sme sa do vedenia 1:0. Nemôže sa stať, že hneď v ďalšom striedaní inkasujeme. Niekoľkokrát sme si to vraveli, no chlapci akoby neposlúchali a nechceli to robiť. Súper dobre korčuľoval. Myslím si, že najväčší rozdiel medzi mužstvami bol práve v korčuľovaní.“