Aktualizované Anton Hrachovský Hokej

Nové Zámky prehrali vo Zvolene: O výsledku rozhodla záverečná tretina

V zápase 46. kola hokejovej Tipsportligy sa Novozámčania predstavili na ľade Zvolena.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky prehrali vo Zvolene: O výsledku rozhodla záverečná tretina

Hostia sa v úvodnej minúte zahryzli do súpera, ale inkasovali hneď z prvej zvolenskej šance. V 61. sekunde mal príliš veľa priestoru na zakončenie Špirko a prestrelil Baroša. Novozámčania mohli vyrovnať v presilovke Fábrym zblízka, no podarilo sa im to až v hre štyroch proti štyrom, keď Hruškovu strelu tečoval Zbořil a následne tento hráč dosledoval vyrazený puk a poslal ho za MacIntyreho. Hokejisti z juhu západného Slovenska mohli aj vyhrávať. Dostali sa do prečíslenia dvoch na jedného, ale koncovka Škodu sa neujala. Následne sa veľa vylučovalo. Zvolenčania hrali až dve presilovky, dokonca aj o dvoch hráčov, no práve v oslabení mohol z úniku skórovať Zbořil. Na opačnej strane sa snažili o druhý gól zblízka Kytnár s Coffmanom, podarilo sa to napokon až v ďalšej početnej výhode piatich proti trom Obdržálkovi z dorážky. Do prestávky domáci ešte zvýšili stav na 3:1 po peknej akcii prvého útoku, keď Kytnár iba zasunul puk po ľade za bezmocného Baroša.

V druhej tretine sa Nové Zámky vzchopili. Začali aktívne a v 23. minúte znížili. Saulietis obišiel bránku a presadil sa pri ľavej žrdi. Vyrovnanie mohol privodiť Varga, v úniku bol faulovaný, ale nariadené trestní strieľanie nevyužil. Úspešná bola až pekná akcia druhého útoku hostí v 32. minúte. Po prihrávke Zbořila sa presadil z dvoch metrov pred brankárom HKM Hřebejk. Hralo sa hore – dole, protiútoky sa striedali na oboch stranách. Zvolen mohol ísť do vedenia najmä minútu pred druhou prestávkou, no po strele Zeleňáka zvonila žŕdka.

Začiatok tretej tretiny sa niesol v znamení domácej aktivity. Vyplatilo sa, pretože Ťavoda na modrej čiare zachytil puk, poslal ho na bránku a pred ňou sa ujal teč Matisa – 4:3. Novozámčania potom mohli vyrovnať, no nevyužili presilovku. Najväčšiu šancu mali už v hre piatich proti piatim. Lukáš Jurík sa rútil sám na bránku, bol faulovaný, takže opäť nasledovalo trestné strieľanie, ktoré exzvolenský útočník v drese Zámkov nepretavil do gólovej podoby. V tutovke po ňom neuspel ani spoluhráč Zbořil zblízka úplne voľný. Na opačnej strane sa v podobnej šanci ocitol Ďaloga, ale vylámal si ‚zuby‘ na Barošovi. Prekonal ho až presnou strelou švihom z kruhu Špirko a v závere duelu spečatil víťazstvo Zvolena pri ľavej žrdi Kytnár.

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

Góly: 2. Špirko (Puliš, Šišovský), 12. Obdržálek (Kytnár, Ross), 17. Kytnár (Coffman, Obdržálek), 42. Matis (Ťavoda), 53. Špirko (Šišovský), 56. Kytnár (Obdržálek, Coffman) – 4. Hřebejk (M. Hruška, L. Jurík), 23. Saulietis (Škoda), 32. Hřebejk (Zbořil, L. Jurík).
Rozhodovali: J. Konc, Štefik – Šefčík, Kollár, vylúčení: 2:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1030 divákov.

Zvolen:
MacIntyre – Drgoň, Ross, Hraško, J. Kováčik, Ulrych, Ťavoda, T. Bokroš, Zeleňák – Coffman, Kytnár, Obdržálek – Puliš, Špirko, Šišovský – Matis, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Síkela, Dubeň

Nové Zámky:
Baroš – M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Husák, Šimek – Zbořil, Šimun, Fábry – R. Varga, L. Jurík, Hřebejk – T. Šille, Škoda, Lorraine – Saulietis, Ondrušek, Dominik Rehák

Ohlasy po zápase

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Aj tento zápas bol z našej strany zbytočne utrápený. Začali sme dobre i vďaka tomu, že nám súper daroval presilovky. Viedli sme 3:1, ale znovu sme si nejakými vecami skomplikovali situáciu v druhej tretine a súper vyrovnal. Pracovali potom už aj nervy, no nemôžem chlapcom uprieť vôľu a snahu zápas vyhrať, čo sa napokon aj podarilo. Štvrtý náš gól utlmil súpera a nás naopak upokojil. Zápas sme si potom kontrolovali. Chýbala nám však medzihra, presnosť prihrávok, viac vyhratých osobných súbojov. Máme teda na čom pracovať.“

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Začali sme tento zápas hrozne. Boli sme nedisciplinovaní, mali sme v prvej tretine až dvanásť trestných minút, výkon bol z našej strany zlý. V druhej tretine sme sa zdvihli, vyrovnali sme, žiaľ rozhodol štvrtý gól súpera v tretej tretine. Z nášho pohľadu tak trochu smolný, neviem, či tam nebolo zakázané uvoľnenie. Tento gól však rozhodol, pretože bolo to o tom, kto ho dá, tak ten vyhrá. V mužstve máme menšiu virózu, takže nám prestávka teraz príde vhod.“

Milan Kytnár, dvojgólový strelec a kapitán Zvolena: „Bol to dôležitý zápas pre nás. Chceli sme ho vyhrať a ísť do prestávky dobre naladení. V prvej tretine sme hrali veľa presiloviek, takže veľa hráčov sa nedostalo do hry a tempa, čo sa nám vypomstilo v druhej tretine. V tretej sme našťastie dali góly, upokojili sa a zápas sme vyhrali. Dôležité bolo, že som si dobre rozumel s novými spoluhráčmi v útoku a presadil som sa, za čo som rád.“