Anton Hrachovský Hokej Šport

Nové Zámky padli v Trenčíne: Dovolili mu prerušiť nepriaznivú sériu

Dukla Trenčín prerušila šnúru ôsmich prehier, keď doma zdolala nováčika z Nových Zámkov 3:0 v piatkovom stretnutí 36. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Víťazný gól strelil už v 4. minúte duelu Denis Hudec.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky padli v Trenčíne: Dovolili mu prerušiť nepriaznivú sériu

Trenčania nastúpili do zápasu po prvý raz už aj s nórskym brankárom Larsom Voldenom a práve jeho tímu patril úvodný tlak. Hoci to šikovne zblízka skúšali Bulík či Tománek spomedzi kruhov, o zásah sa postaral až Hudec. Práve on vyťažil z toho, že Lundströmovi vypadol puk a šikovne ho poslal za jeho chrbát. Nasadenie a dravosť nechýbali na oboch stranách, spomedzi hostí sa mohol presadiť Tibenský, no strely blízka mu nevyšli. V 19. minúte si po chybnom striedaní hostí zahrali Trenčania v početnej výhode, dorážky po Baginovej strele od modrej ale na zvýšenie skóre nestačili.

Stredná časť sa začala už s menším nasadením v porovnaní s predchádzajúcou, napriek tomu museli byť obaja brankári v pozore. Predovšetkým Volden ukázal svoju pripravenosť, keď na neho vypálil z pravého kruhu Lelkeš. Novozámčania mohli udrieť počas presilovej hry, Cardwellova strela zľava však vyrovnanie neznamenala a rovnako neúspešný bol následne od modrej Drtina. Obrovskú šancu zahodil v polovici stretnutia Paulovič, keď mu nevyšlo zakončenie do odkrytej bránky, nakoľko sa mu v poslednej chvíli postavili do cesty domáci obrancovia.

Kým Novozámčania pokračovali v útočnom hokeji, domáci vsadili na bránenie priebežného stavu 1:0. Saarinenovi sa z ľavého kruhu podarilo nastreliť konštrukciu a šťastie menom Volden stálo pri Trenčanoch, keď zatlačila tretia hosťujúca formácia. Klišé „nedáš – dostaneš“ sa opäť raz potvrdilo. Po veľkom množstve nevyužitých šancí Nových Zámkov dokázali udrieť „žlto-červení“ a to počas presilovej hry. Skutočne oku lahodiacu prihrávku poslal pred bránku Holendovi Hossa a prvý menovaný bez problémov zvýšil vedenie svojho tímu. Presne štyri minúty pred koncom vsadili hostia na powerplay a hra bez brankára sa im napokon stala osudnou, na 3:0 upravil Bohunický.

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 4. Hudec (Trška, Meidl), 54. Holenda (Hossa, Cebák), 57. Bohunický. Rozhodovali: Štefík – Krajčík, Návratek, vylúčení: 2:2, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, 1551 divákov

Trenčín: Volden – Bagin, Bohunický, Cebák, Holenda, Drgoň, Trška, J. Danko, Pavúk – Bezúch, Bulík, Tománek – Jak. Gašparovič, Sojčík, Marc. Hossa – Meidl, J. Švec, D. Hudec – Pardavý ml., Šimun, Lantoš
Nové Zámky: Lundström – Čížek, Sandgrén, Cardwell, Drtina, Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – Paulovič, Brabenec, Čaládi – Tibenský, M. Hudec, Saarinen – Lelkeš, Kytnár, Fábry – Lavrovs, Dom. Rehák, Tábi

Čo na to tréneri?

Ján Kobezda, tréner Trenčína: „V prvom rade sa chcem poďakovať fanúšikom, že prišli na piatkový zápas a celý čas nás veľmi povzbudzovali. Prišiel nám veľmi húževnatý súper a my sme už potrebovali bodovať. Najmä sme sa však potrebovali zobudiť ako kolektív a chlapci ukázali srdce a charakter. Na tom sa dá dobre stavať. V bránke nás dnes veľmi podržal Lars, ktorý vždy upratal puk do bezpečia a nebolo tam pre súpera veľa šancí na dorážky. Dúfam, že takýmito výkonmi budeme pokračovať i ďalej, naša cesta sa ešte len začína. Sme radi, že sme na ňu vykročili tým správnym krokom, ale do konca sezóny je ešte ďaleko.“

Štefan Mikeš, tréner N. Zámkov: „Prišli sme sem bodovať, vyhrať tento zápas. Vedeli sme však aj to, že súper je netrpezlivý za bodmi a že urobí všetko, aby v piatok vyhral. Do stretnutia sme nevstúpili dobre, prehrávali sme aj v osobných súbojoch a súper si utváral šance. Síce sa postupne zápas zlepšoval, no nedokázali sme využiť šance. Bez gólov sa, samozrejme, vyhrať nedá. Musíme byť dôraznejší a ísť za víťazstvom už od prvej minúty. Súper ukázal charakter a výhru si zaslúžil.“