Viktória Botošová Hokej

Nečakaný zvrat tretej tretiny: Komu nakoniec patrila výhra?

Do Nových Zámkov po druhýkrát v tejto sezóne zavítali Ľadové medvede z Miškolca. Zápas držal fanúšikov vo vytržení až do konca. Pozrite sa, ako sa hralo..

Ilustračný obrázok k článku Nečakaný zvrat tretej tretiny: Komu nakoniec patrila výhra?

Začiatok stretnutia patril hosťom. Tí vytvorili niekoľko príležitostí, ktoré sa im ale nepodarilo premeniť na góly. Do vedenia sa však v 8. minúte dostali domáci. Faith našiel pred bránou Hurtaja, ktorý prestrelil Duschekove betóny. O pár sekúnd však bolo vyrovnané, keď chybu Cikáneka potrestal Fliszár. Domáci hráči ešte v prvej tretine využili presilovú hru. Uram nabil na modrú Kowalczykovi, ten vystrelil. Duschek puk vyrazil pred seba a Čaládi bez najmenších problémov puk zasunul do odkrytej brány 2:1.

V 27. minúte, druhej tretiny, mohli vidieť diváci krásnu akciu Novozámčanov. Uram sklepol puk Chrenkovi, ten uvoľnil Čaládiho, ktorý príklepom pod brvno zvýšil na 3:1. Minútu a pol pred koncom znížili hostia na 3:2. Zaváhanie Štefanku využil Tyler Metcalfe, ktorý pretlačil puk do brány Cikáneka.

Hneď na začiatku tretej tretiny sa domáci rútili traja na jedného, Faith stiahol obrancu, nahral Frolíkovi a ten poľahky skóroval 4:2. O štyri minúty bol už stav 5:2. Chrenko nastrelil puk, ktorý za Duscheka pretlačil Čaládi a zavŕšil tak hattrick. Za stavu 5:2 sa už zdalo, že je zápas rozhodnutý. O tri minúty však nastal zvrat. Puk medzi Cikánekove betóny pretlačil Tóth a hostia vycítili svoju šancu 5:3. V 57. minúte sa k puku dostal Metcalfe, vystrelil a puk skončil u domáceho brankára. V poslednej minúte sa rozhodli hostia o power-play, čo sa ukázalo ako kľúčové. Puk pred Cikánekom neodstrelili domáci obrancovia, čo využil Jesse Dudas, ktorý puk so šťastím skóroval 5:5.

V predĺžení sa rozhodlo už po 26 sekundách. Po chybe domácich sa do protiútoku 2 na 1 dostali hosťujúci útočníci. Keegan Dansereau to zobral na seba a nechytateľnou strelou do vinkla prekonal Cikáneka 5:6.

Výsledok: 11.11.2014 HC Nové Zámky – Miskolc 5:6p (2:1, 1:1, 2:3 – 0:1)
Tretiny: 2:1, 1:1, 2:3 – 0:1 Góly a asistencie: 8. Hurtaj (Faith, Frolík), 15. Čaládi (Kowalczyk), 28. Čaládi (Chrenko, Uram), 42. Frolík (Faith, Hurtaj), 46. Čaládi (Chrenko) – 8. Fliszar, 39. Metcalfe (Cohen), 49. Tóth (Sagert), 57. Metcalfe (Becze, Dudas), 60. Dudas (Cohen, Dansereau), 61. Dansereau
Rozhodcovia: Bachurik, Beniac – Pálkövi, Bedő
Vylúčenia: 2:4, navyše Goz osobný 10 min.trest