Anton Hrachovský Šport

Cez víkend sa v Nových Zámkoch uskutočnili atletické Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov a mladších žiačok. Medzi víťazmi nechýbala ani pretekárka z novozámockého atletického klubu.

Ilustračný obrázok k článku Na Sihoti sa konali Majstrovstvá Slovenska: Medzi víťazkami aj jedna Novozámčanka

Slovenský šampionát v atletike mladšieho žiactva (do 13 rokov) v Nových Zámkoch ovládla Andrea Švecová z ŠK ŠOG Nitra, ktorá získala tri zlaté medaily. Zvíťazila v behoch na 150 m (19,01), 600 m (1:38,03) a v hode kriketovou loptičkou (57,99 m). Najviac titulov si vybojovali talenty z AFK Nové Mesto nad Váhom a Slávie ŠG Trenčín – po štyri.

Na stupienkoch víťazov mali svoje zastúpenie aj Nové Zámky, konkrétne v skoku do výšky. Janka Kusyová z AC Nové Zámky triumfovala s výslednou výškou 152 cm.

Súťažilo sa v 12 chlapčenských a rovnakom počte dievčenských disciplín. Najpočetnejšie obsadený bol beh mladších žiačok na 300 m so 68 prihlásenými. U chlapcov bol najväčší záujem o šprint na 150 m, do ktorého sa prihlásilo 34 pretekárov.