Anton Hrachovský Iné športy Šport

Medailová žatva zámockých atlétov: Na úvod sezóny si pripísali 11 cenných kovov

Na Halových majstrovstvách západoslovenskej oblasti v atletike sa v Bratislave predstavilo i niekoľko zástupcov klubu z nášho mesta. Ako inak - opäť sa v silnej konkurencii nestratili.

Ilustračný obrázok k článku Medailová žatva zámockých atlétov: Na úvod sezóny si pripísali 11 cenných kovov

Na úvod tohtoročnej majstrovskej sezóny získali atléti AC Nové Zámky na majstrovstvách Západoslovenskej oblasti celkom 11 medailových umiestnení a 160 bodov aj za zisk štyroch prvých miest.

Kompletná medailová sada

Prvú kompletnú sadu medailí získali v behu na 3000 m muži, keď už v januári štartovali v rámci M SsAZ a ako prvý dobehol Tomáš Kubej pred Jakubom Mészarosom a Branislavom Plachým. Na samotných M ZsAZ v bratislavskej hale Elán pridal svoj druhý titul Tomáš Kubej v osobnom rekorde v behu na 1500 m časom 4:10,11. V ka­tegorii dospelých a juniorov pridala druhé miesto v behu na 800 m Vivien Klučka časom 2:40,28 a vo vrhu guľou juniorov skončil na 3.mieste Peter Suchan vrhom 10,53 m. Dve štvrté miesta v solídnych časoch na 60 m a 200 m pridala ešte Veronika Babiczová časmi 8,20 a 26,96.

V doraste bol podľa očakávania najlepší Karol Dráfi, ktorý zvíťazil v behu na 1500 m časom 4:31,61 a v behu na 200 m si otestoval svoju rýchlostnú pripravenosť časom 24,80 a obsadil 3. miesto. Dve štvrté miesta pridali vo vrhu guľou Adam Ďurák (12,98) a Andrea Mezôváriová v behu na 200 m (31,72). Na piatom mieste v behu na 60 m skončil Samuel Sloboda časom 7,82. V staršom žiactve zvíťazila v osobnom halovom rekorde výkonom 161 cm Janka Kusyová. Jedno štvrté a dve piate miesta vybojovala v šprintoch Lea Farkas (60 m – 8,47, 150 – 20,42 a 300 m – 44,66). V mladšom žiactve bola z Novozámčanov najlepšia Angelika Šránková ziskom druhého miesta v behu na 800 m časom 2:52,80. Bronz v behu na 300 m získala Rebeka Žibritová za 49,05. Okrem toho skončila na štvrtom mieste v behu na 150 m (21,98) podobne ako Rego Dániel na rovnako dlhej trati (22,61).

Treba skvalitniť tréningy

V bodovaní klubov Západoslovenskej oblasti AC Nové Zámky skončil síce až na 8. mieste, čo zodpovedá hlavne finančným podmienkam, v ktorých klub stále pracuje bez možnosti špecializovaných halových tréningov.

„K tomu sa pridala aj absencia viacerých kvalitných pretekárov predovšetkým zo zdravotných dôvodov. Aby v roku 60. výročia organizovanej atletiky skončila novozámocká atletika v Západoslovenskej oblasti aspoň do 4. miesta a v rámci Slovenska v prvej desiatke, bude treba zo strany funkcionárov klubu zabezpečiť dostatok finančných prostriedkov na skvalitnenie tréningových podmienok hlavne pre pretekárov. Samozrejme to treba zabezpečiť aj pre dobrovoľných trénerov, pracujúcich v čisto amatérskych podmienkach. Zároveň aj intenzívnejšie pracovať pri získavaní nových, talentovaných pretekárov predovšetkým na základe výsledkov školských atletických súťaží na úrovni okresu a kraja, ktoré klub vlani organizoval v hojnom počte,“ povedal po pretekoch Štefan Straňovský, predseda atletického klubu z Nových Zámkov.