Viktória Botošová Hokej

Hokejové zápolenie Novozámčanov: Takto sa im darilo počas víkendu

Novozámockí hokejisti neleňošili ani tento víkend. Počas dvoch dní odohrali dva zápasy Mol ligy. Pozrite, ako sa im darilo.

Ilustračný obrázok k článku Hokejové zápolenie Novozámčanov: Takto sa im darilo počas víkendu

V sobotu cestovali Nové Zámky na stretnutie v Brašove. V nedeľu zavítali na rumunský ľad Csíkszerede. Pozriete ako sa im tento víkend darilo.

Sobota

V sobotu sa Zámčania predstavili na ľade v Brašove, kde všetci očakávali vyrovnaný priebeh. Očakávania sa však nenaplnili, pretože do zápasu vstúpili lepšie domáci hráči. Novozámčanom nastrieľali sedem gólov. Z bielo- zelených sa podarilo skórovať v bráne Patrika Polca len Ľubomírovi Hurtajovi.

Výsledok: 29.11.2014 Brasov – HC Nové Zámky 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
Tretiny: 3:0, 1:1, 3:0.
Góly a asistencie: 14. Molnár (Mihály, Filip), 16. Molnár (Imecs, Mihály), 19. Fodor (Petres), 30. Obsut (Csanád), 46. Petres (Fodor, Nagy), 56. Klouda (Saluga), 60. Virág (Mihály, Molnár) – 22. Hurtaj (Frolík
Rozhodcovia: Cosmin Toparceanu, Valentin Lascar – Sikó Levente, Keresztes Levente
Vylúčenia: 5:7
Využitie: 1:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 1200
Strely na bránu: 31:38

ASC Corona Brasov: Polc (Fülöp) – Péter R., Saluga, Filip, Obsut, Klouda – Molnár, Pysarenko, Mihály, Han, Virág – Fodor, Antal, Imecs, Nagy Cs., Petres – János, Bálint, Péter Zs., Márton

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (46. Cikánek) – Kowalczyk, Šiška, Podstavek, Chrenko, Čaládi – Huba, Ďurčo, Púchovský, Hurtaj, Frolík – Baron, Hrudík, Domian, Štefanka, Dubec

Nedeľa

V nedeľu nastúpili Nové Zámky na stretnutie na rumunskom ľade. Na štadióne v Csíkszerede sa očakával vyrovnaný duel. Stretnutie otvorili lepšie Nové Zámky, kde vypracovali viacero dobrých príležitostí, no ani jedna sa neujala. Z rýchleho protiútoku domácich sa však presadil strelou do hornej časti brány Salonen. V prvej tretine padol iba tento jeden gól a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 1:0.

Na začiatku druhej tretiny využili Zámky početnú výhodu 4 na 3. Frolíkovu strelu dorazil Hurtaj 1:1. V polovici zápasu viedli opäť domáci, keď ležiaceho Krajčoviča prekonal Farkaš. Nasledovnú výhodu dvojnásobnej presilovej hry sa domácim nepodarilo využiť. Svoj druhý gól v stretnutí však pridal v 39. minúte Hurtaj.

V poslednej tretine sa opäť darilo lepšie Novozámčanom. V 45. minúte dostali výhodu presilovej hry. Kowalczyk našiel pred bránou voľného Čaládiho a ten prekonal Ruczuja. Víťazstvo bielo- zelených potvrdil v 53. minúte Podstavek. Ten využil prečíslenie 3 na 2.

Výsledok: 30.11.2014 Csík­szereda – HC Nové Zámky 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Tretiny: 1:0, 1:2, 0:2.
Góly a asistencie: 7. Salonen (Spady), 30. Farkaš (Mihály, Bíró.) – 21. Hurtaj (Frolík, Chrenko), 39. Hurtaj (Huba, Frolík), 46. Čaládi (Kowalczyk), 53. Podstavek (Chrenko, Kowalczyk)
Rozhodcovia: 7. Salonen, 30. Farkaš (Mihály, Bíró.) – 21. Hurtaj (Frolík, Chrenko), 39. Hurtaj (Huba, Frolík), 46. Čaládi (Kowalczyk), 53. Podstavek (Chrenko, Kowalczyk)
Vylúčenia: 10:12