Anton Hrachovský Šport

Hádzanári odštartovali ligovú súťaž: V úvode zakopnutie Zámčanov so Žochármi

Cez víkend odštartovala najvyššia hádzanárska súťaž mužov na Slovensku. Domáci HK Štart Nové Zámky prehral v 1. kole Slovnaft Handball extraligy s HK Agro Topoľčany aj napriek polčasovému vedeniu.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári odštartovali ligovú súťaž: V úvode zakopnutie Zámčanov so Žochármi

V jedinom sobotňajšom zápase Slovnaft handball extraligy 2017/2018 sa tešili hostia. Hráči HK Agro Topoľčany potvrdili ako bronzoví medailisti uplynulého ročníka úlohu favorita, keď na pôde HC Štart Nové Zámky vyhrali 28:22 (14:15).

Domáci v 12. minúte prehrávali 4:6, ale na konci druhej desaťminútovky otočili stav na 10:7. Tesné vedenie si udržali až do prestávky, Po zmene strán ho zvýšili na 18:14, ale potom prišli chvíle Topoľčancov. Tí štvrťhodinu pred koncom po šesťgólovej šnúre vyhrávali 20:18. Vydarená fáza Agra pokračovala aj ďalej, keď zveľadilo svoj náskok na 26:19 v 53. min, čím bolo definitívne rozhodnuté.

HK Štart Nové Zámky – HK Agro Topoľčany 22:28 (15:14)

Najviac gólov: Hricišon 5, Kocák 4/2, Veréb, Minarovič po 4 – Kucher 6/2, Hlinka 5, Žilinčík 4
Rozhodovali: Oťapka, Zubo, vylúčení: 7:9, 7 m hody: 6/3 – 4/2, 300 divákov.

Zdroj: slovakhandball.sk

Zdroj: YouTube.com