Anton Hrachovský Šport

Hádzanári odštartovali jarnú časť výhrou: Rozhodli 4 sekundy pred koncom

Novozámockí hádzanári cestovali po zimnej prestávke na prvý ligový zápas jarnej časti. Na palubovke ŠKP Bratislava to bola poriadna dráma.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári odštartovali jarnú časť výhrou: Rozhodli 4 sekundy pred koncom

Hádzanári HC Štart Nové Zámky zvíťazili v stredajšom zápase 16. kola extraligy na palubovke bratislavského ŠKP rozdielom jediného gólu 26:25. Najlepším strelcom nášho tímu bol skúsený Gabriel Vadkerti, ktorý štyri sekundy pred záverečným klaksónom rozhodol o víťazstve. Novozámčania predviedli v zápase priebežný obrat z polčasových 11:14 na 15:14 hneď po zmene strán a neskôr viedli aj 21:17 i 23:19.

ŠKP Bratislava – HC Štart Nové Zámky 25:26 (14:11)

Najviac gólov: Prokop 7/1, Sivák 4, Korbel 3/2, Pomichal 3 – Vadkerti 7/2, Hricišon, Straňovský a Ľoch po 4.
Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčení: 5:3, 7m hody: 3/3 – 4/2, 150 divákov

HC Štart Nové Zámky sa nachádza v prebiehajúcom ročníku na 4. priečke ligovej tabuľky, iba o skóre za tretími Topoľčanmi, ktoré však majú zápas k dobru, podobne ako piata Považská Bystrica. Najbližšie sa Novozámčania predstavia na domácej pôde v súboji s druhou Šaľou.