Anton Hrachovský Futbal

Cez víkend odohrali Novozámčania posledný domáci zápas sezóny. Po deľbe bodov ostáva otázka záchranárskych prác stále otvorená.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti si delili body so súperom: Záchranu ligy majú stále vo svojich rukách

Novozámčania mohli v poslednom domácom zápase tejto sezóny definitívne potvrdiť záchranu v 3. Lige – Západ. Už po polhodine hry však prehrávali rozdielom dvoch gólov a ich úmysel dostal trhliny. V 36. minúte znížil domáci Tawanda Muchaya a 9 minút po prestávke mohol vyrovnať z pokutového kopu Patrik Horáček. Svoj pokus však nepremenil a tak, potom ako v 59. minúte vyrovnal Matej Švajda, remizovali Nové Zámky s Belušou 2:2.

Zámčanom tak stále patrí 15. priečka ligovej tabuľky, vďaka lepším vzájomným zápasom s určitosťou predbehli Šaľu a záchranu ligy tak majústále vo svojich rukách. V záverečnom kole sa predstavia 18. júna na ihrisku 8. Veľkých Ludiniec.

FKM Nové Zámky – TJ KOVO Beluša 2:2 (1:2)

Góly: 36. Muchaya, 59. Švajda – 19. Mujkoš, 30. Mišutka
Zostava FKM: Juhás – Letko (75. Gulyás), Ešek, Petráš, Poluch, Orémusz (46. Kráľ), Horáček, Lovska, Matić, Muchaya, Švajda
V 54. minúte nepremenil Horáček (Nové Zámky) pokutový kop.