Dvojgólové vedenie Zámkom nestačilo: Zo Žiliny si vezieme bod

Hokejisti Nových Zámkov zakončili uplynulý týždeň na ľade Žiliny. Napriek dobrému štartu do stretnutia sa im nepodarilo bodovať naplno.

Ilustračný obrázok k článku Dvojgólové vedenie Zámkom nestačilo: Zo Žiliny si vezieme bod

Nováčik začal pod Dubňom sympaticky a dobrým pohybom a napádaním spôsoboval vlkom značné problémy s prechodom do útoku. Hra sa však postupne vyrovnala a domáci prvý útok viackrát nepríjemne pohrozil strelami, s ktorými si však Lundström poradil. V 13. min. však domáci slabo pokryli hosťujúceho Hujsu, a ten z ľavej strany v dobrej pozícii namieril presne. Žilina mohla odpovedať v následnej presilovke, ale niekoľkokrát prišla zbytočne o puk a hostia sa ubránili. O chvíľu pridali aj druhý gól, keď Kučkin dostal dobrú prihrávku v strednom pásme a spomedzi kruhov prestrelil Tomeka. Znížiť mohol v závere tretiny Húževka, ale s jeho pokusom si Lundström poradil.

Domácim sa v úvode prostrednej časti podarilo znížiť, keď sa obranca Macejko pohral z dvoma hráčmi hostí a strelou švihom prekonal Lundströma. Novozámčania nechceli vedenie stratiť, v presilovke ho mohli navýšiť, ale Tomek si poradil s niektorými nepríjemnými situáciami. V početných výhodách potom pokračovali Žilinčania, prvú síce prehajdákali, ale na jej konci sa dostali k ďalšej, a tú už využili. Juraško v polovici stretnutia vypálil tvrdo od modrej a Konečný tečom vyrovnal. Vlci boli pri chuti, zvýšiť mohol Jurík, ale nedočiahol na puk. Tlak domácich prerušila potom presilovka hostí, v ktorej vlkov podržal Tomek. Hral sa rýchly hokej, ktorému chýbali iba góly. Domáci sa v závere tretiny dostali znovu do oslabenia, ale dokázali sa ubrániť.

Rušný hokej pokračoval aj v tretej tretine, ale obaja gólmani podržali svoje tímy dobrými zákrokmi. Na ľade sa však začalo pritvrdzovať a v 45. min. šiel Čížek za napadnutie bývalého spoluhráča Dubca predčasne pod sprchy. Hostia päťminútovú presilovku dokázali využiť na získanie vedenia, keď sa strelou z diaľky presadil bývalý žilinský hráč Štěpán Novotný. Domáci sa snažili o ďalšie vyrovnanie v zápase, bojovali a nakoniec sa im to v 53. min. aj podarilo, keď Lundströma prekonal v skrumáži Hruška. Žilinčania túžili po víťazstve, Novozámčania sa snažili hrať už len na brejky, ale priveľmi sa do nich nedostávali. Príležitosti domácich však Lundström a obrana hostí vyriešila a duel tak pokračoval predĺžením. V ňom sa odohralo iba 70 sekúnd, keď o víťazstve domácich za dva body rozhodol po prihrávke Juríka svojím druhým gólom v zápase Hruška.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Nové Zámky 4:3 pp (0:2, 2:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 23. Macejko (Holovič, Konečný), 30. Konečný (Juraško, J. Jurík), 53. Hruška (Hovorka, Handlovský), 62. Hruška (J. Jurík) – 13. Hujsa (Mäkinen, Kučkin), 17. Kučkin (Denis Rehák), 46. Novotný (Sandgrén). Rozhodovali: Lokšík – Junek, Šefčík, vylúčení: 3:4, navyše: Čížek (Žilina) 5+DKZ, zmeny: od 21. N. Zámky s Tábim, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1046 divákov

Žilina: Tomek – Ťavoda, Čížek, Juraško, D. Brejčák, Macejko, M. Grman, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, E. Švec, Gmitter
Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgrén, Maier, Mäkinen, Den. Rehák, Makovský – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Kučkin, Novotný, Hujsa – B. Fábry, Čaládi, Lelkéš – Dubec, Dom. Rehák, Tibenský

Ohlasy trénerov po zápase

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Teší ma, že sme dokázali zvrátiť nepriaznivý stav z 0:2 na 4:3. V prvej tretine chýbal dôraz v koncovke, ale potom sme zvýšili aktivitu a pohyb a teší ma, že hráči veľa vecí z tréningu preniesli do hry. Mali sme dobré úseky hry, škoda lacných gólov, ktoré sme dostali. Súper bol dobrý a zdatný, víťazstvo ma teší, aj keď iba za dva body. Po víkende máme päť bodov a k dispozícii dostatok zápasov na to, aby sme si pozíciu, na ktorej sme, udržali.“

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „Po priebehu zápasu môžeme byť spokojní aj s bodom. Súper po našom vedení v prvej tretine zvýšil dôraz pri napádaní, v osobných súbojoch a my sme začali hrať zle. V tretej časti sme šli v presilovke do vedenia, ale vlastnou chybou sme sa pripravili o výsledok. V závere Žilina získala druhý bod pre seba zaslúžene, aj keď ma štve, že pred rozhodujúcim gólom nebol úplne férový zákrok na nášho hráča. Gratulujem súperovi k zaslúženým bodom.“