Hokej Šport

Boj o play off pokračuje: V dôležitom zápase sme stratili vedenie

Napriek vedeniu sa Novozámčanom nepodarilo bodovať v zápase na Turci. Z dvoch víkendových zápasov tak získali tri body.

Ilustračný obrázok k článku Boj o play off pokračuje: V dôležitom zápase sme stratili vedenie

Dôležitý súboj susedov v tabuľke o účasť v play-off priniesol v prvej tretine len priemerný hokej. Prvý pokus mal už v 1. min domáci Galamboš, ale mieril vedľa. Nováčik bol úspešný už po prvej strele Chovana od modrej, ktorú tečoval do vlastnej bránky Heizer. V 8. min na dvakrát neuspel Koyš. Na druhej strane sa vyznamenal Corbeil pri nebezpečných strelách Reháka a Saarinena. Od 13. min mali domáci výhodu o jedného hráča a po akcii Galamboša Korostin potrestal vylúčenie Majera. Druhý gól Martina mohol pridať v 15. a 16. min Markovič, ale dve svoje šance nevyužil.

V úvode druhej tretiny si domáci gólman Corbeil poradil so šancami Čaládiho a Fábryho. Nedáš-dostaneš vyšlo aj tentokrát. O minútu neskôr sa tešili domáci, keď po spolupráci s Pokrivčákom otočil skóre zápasu Surovka. Vzápätí domáci nevyužili 64-sekundovú presilovku štyroch na troch, keď dve strely Koyša zneškodnil Lundström. V 33. min stálo pri domácich šťastie, keď Rehák z vyloženej pozície netrafil martinskú bránku.

V 47. min prešiel celým klziskom Cardwell, ale domáci ho v poslednej chvíli dokázali zblokovať a ubránili sa aj pri nápore hostí v ďalšej minúte. V 50. min zachránil Lundström po streleckom pokuse Dlouhého. Hostia mali potom síce viac z hry, ale strelecky sa proti dobre organizovanej defenzíve martinských hokejistov už nepresadili. V 57. min Cardwell fauloval pri nájazde Vargu, ale domáci hráč pri trestnom strieľaní stroskotal na gólmanovi hostí. Novozámčanom nevyšla ani 28-sekundová hra bez brankára a Martin si tak pripísal cenné tri body.

MHC Martin – HC Nové Zámky 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 14. Korostin (Galamboš), 22. Surovka (Pokrivčák, Dlouhý) – 2. M. Chovan (Čaládi, Hujsa)
Rozhodovali: Lokšík, Lauff – Gegáň, Ševčík, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1800 divákov.

Zostavy:
MHC Martin: Corbeil – Pacalaj, Brňák, Pulli, Salija, König, Dvořák, Rusina – Korostin, Galamboš, Varga – Markovič, Heizer, Koyš –Pokrivčák, Dlouhý, Surovka – Rzavský, Jurášek, Šalka
HC Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, M. Chovan, Sandgrén, Mäkinen, Čížek, Maier – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Hujsa, Čaládi, Fábry – Lelkeš, Pitule, Lavrovs – Tibenský, Rehák, Dubec

Čo na to tréneri?

Pavel Paukovček, tréner Martina: „Diváci videli bojovný zápas. Naši chlapci túžili po víťazstve, obetovali sa v každom súboji a myslím si, že to rozhodlo. Brankár Corbeil nastúpil prvý raz po dlhej prestávke a svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre.“

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: „Nenastúpili sme tak koncentrovane ako v piatok v Liptovskom Mikuláši. Martinské mužstvo je doma veľmi bojovné a ide pevne za víťazstvom. Aj v tomto stretnutí rozhodla väčšia túžba po víťazstve na strane domácich, ktorým gratulujem.“